Metrobüs Dairesi Başkanı Abdullah Kazdal, Kâğıthane’ye Talip

metrobus-dairesi-baskani-abdullah-kazdal-kgithaneye-talip

İETT Metrobüs Dairesi Başkanı Abdullah Kazdal görevinden istifa ederek Kâğıthane’den Ak Parti Belediye Başkan aday adaylığı için müracaat etti.
03 Kasım 2013 Pazar 04:42

 1996 yılında İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başlayan ve son olarak Raylı Sistemler Daire Başkanlığı (Metrobüs) görevlerini başarıyla yürüten Kazdal; kamu görevinden istifa ederek aday adaylığı dosyasını AK Parti Kâğıthane İlçe Başkanı Sami İlhan’a sundu. İlhan, Kazdal’ın aday adaylığının hayırlı uğurlu olması temennisiyle kendisine başarılar diledi.

Kâğıthane Belediye Başkan aday adayı Abdullah Kazdal; “Biz iki günü birbirine eşit olmayan bir Kâğıthane için yola çıktık. Kâğıthane’yi daha güzel yarınlara el ele vererek taşıyacağız” dedi. 

Abdullah Kazdal Kimdir?

1971 yılında Rize’nin Güneysu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme ve Mahalli İdareler bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına 1989 yılında özel sektörde başladı. 1996 yılında İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başladı. Ardından Bölge İşletme Müdürlüğü, Otobüs İşletme Koordinasyon Müdürlüğü, Genel Müdür Danışmanlığı, Ulaşım Planlama Daire Başkanlığı, Raylı Sistemler Daire Başkanlığı (Metrobüs) görevlerinde bulundu. Bir süreliğine Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcılığı kadrosunda Sultanbeyli ilçesinin ulaşımıyla ilgili çalışmalar yaptı. İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ’de denetim üyeliği, Şehir hatları AŞ’nin yönetim kurulu üyeliği görevinde de bulundu. Avrupa Birliği ve Dünya Liderliği, İş ve İnsan: Yeni Bir Başlangıç, Küresel Rekabet ve Dünya Vatandaşlığı temalarının işlendiği kongrelere katılan Kazdal’ın kamu sektöründe Stratejik Yönetim,  Planlama, İşletme Yönetimi gibi konularda çalışmaları bulunmaktadır. Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunan Kazdal evli ve üç çocuk babasıdır.


Haber okunma sayısı: 4130

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • kağıthanede değişim

    Misafir: kağıthane belediyesinde bir değişim şart mevcut olan başkanın nyanlış olması degıl taze kan gereklı sadece almak degıl oy artıra bılmek gerekli keske adaylar içerisinde seyit ahmet candırıda görseydik ama nasip http://www.sirine.net 03 Aralık 2013 01:46

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ