Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem'den Ziyaret

uluslararasi-balkan-universitesi-rektoru-prof-dr-mehmet-dursun-erdemden-ziyaret

Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, NKÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’e ziyarette bulundu.
09 Eylül 2020 Çarşamba 17:33

 Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, NKÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’e ziyarette bulundu.


Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu ve kurumlar arası işbirlikleri değerlendirildi. Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile bugüne kadar gerçekleştirilen ve ileride yapılması planlanan ortak çalışmaların başta iki kurum olmak üzere Balkanlar ve Türkiye arasındaki köprünün sağlamlığına katkıda bulunacağını belirtti.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin hinterlandının Balkanlara ulaştığını ve iki üniversitenin de Balkanlar ve Türkiye arasında birer eğitim ve kültür köprüsü olduğunu belirtti ve başta eğitim olmak üzere bilimden sanata iki üniversitenin daha çok bir araya gelerek proje geliştirmesinin önemini vurguladı. 

Ayrıca Prof. Dr. Mümin Şahin, Uluslararası Balkan Üniversitesinin Üsküp’te bulunması dolayısıyla “Balkanlar’da birlikte yaşama kültürünün güzel bir örneğini teşkil eden Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 29. yıl dönümünü sizin vesilenizle kutlar; Kuzey Makedonya halkına barış ve esenlikler dilerim” şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Eker ve Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı ile Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hasan Selçuk Eti’nin de hazır bulunduğu ziyarette, Prof. Dr. Mümin Şahin son olarak misafir Rektör Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem’e günün anısına takdimde bulundu.


 

Haber okunma sayısı: 3932

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ