TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE İLK KAYIT REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NDAN

trakya-universitesinde-ilk-kayit-rektor-prof-dr-erhan-tabakoglundan

Trakya Üniversitesi’nde, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı öğrenci kayıtları başladı.
05 Eylül 2018 Çarşamba 19:02

 Trakya Üniversitesi’nde, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı öğrenci kayıtları başladı. 3 Eylül 2018’de, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde başlayan kayıtların ilk gününe Trakya Üniversiteli olmanın heyecanını yaşayan öğrenciler ve aileleri yoğun bir ilgi gösterirken, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, yeni eğitim ve öğretim yılının ilk kaydını bizzat gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kazanan İrem Çıldır’ın kaydını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrenci ve ailesini tebrik ederek başarılar diledi. Tüm akademik birimlerin kayıt masalarını ziyaret ederek öğrenciler ve kayıtlarda görev alan çalışanlarla sohbet eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Genel Sekreter Yardımcıları Öğr. Gör. Hakan Akıncı ile Ahmet Sezgin ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Tülün Özsaygılı eşlik etti. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ayrıca, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde memur olarak görev yapan ve bu yıl Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanan Ceyhun Meşeli’nin kaydını da gerçekleştirdi. 

Yeni eğitim ve öğretim yılı kayıtlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrenciler ve ailelerin bu mutlu günde yaşadıkları heyecana ortak olduklarını belirterek, Trakya Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerin, gelecekleri ve kariyerleri için çok doğru bir adım attıklarını ifade etti. Trakya Üniversitesi’nin Balkanlar ve bölgenin en iyi eğitim kurumu olduğunu paylaşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversite olarak her geçen gün daha önemli ve güzel işler başardıklarını, bu büyümenin ve gelişmenin tercihlere yansımasının mutluluk verici olduğunu söyledi. 
Trakya Üniversitesi’nin yükselen bir marka değerinin olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına az bir zaman kaldı. Bu yıl, 7.200 öğrenci bizleri tercih ederek Trakya Üniversitesi’ne kayıt yaptırıyor. Bunun yanı sıra 1.000’e yakın uluslararası öğrenciye de bu yeni dönemde ev sahipliği yapacağız. Lisansüstü eğitimde yine yaklaşık 1.000 öğrenciye kapılarımızı açıyoruz. Trakya Üniversitesi olarak öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemizin genel olarak tercih edilme oranı oldukça yüksek. Bu doğrultuda Edirne sokakları da büyük bir genç nüfus ve yeni bir nefesle buluşacak. Bu durum Edirne’de yaşayan halkımız ve bölge esnafımız için büyük bir dinamizm ve katkı demek. Son rakamlarla 49.000 öğrenci sayısını aşmış olduk. Bugün burada Türkiye’nin dört bir yanından öğrenciler olduğunu görüyoruz. Genç arkadaşlarımızla tanıştık ve kendilerine başarılar diledik. Ayrıca, kurum çalışanlarımızın çocuklarının da Trakya Üniversitesi’ni tercih etmesi gurur ve mutluluk verici. Bu durum, kurumsallaşma yolunda önemli mesafeler kat ettiğimizin bir göstergesi. Uzun zamandır hayata geçirdiğimiz sistemli çalışmaların karşılığını almaya başlamış olmak, hepimiz adına mutluluk verici. Diğer taraftan çalışanlarımız da üniversite kazanıyor ve çalıştığı kurumu tercih ediyor. Trakya Üniversitesi ailesi, her geçen yıl giderek büyüyor ve genişliyor. Bizler de daha iyi bir Trakya Üniversitesi için yorulmadan canla, başla çalışıyoruz. Tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, başarılı bir eğitim ve öğretim yılı olmasını diliyorum.” dedi. Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, kayıt alanında açılan stantların ardından Balkan Kongre Merkezi önünde kurulan özel öğrenci yurtlarının stantlarını da ziyaret ederek yurtlar, kapasiteleri ve doluluk oranları hakkında bilgi aldı. 
Öğrenci İşleri Daire Başkanı Tülün Özsaygılı ise dileyen adayların https://www.turkiye.gov.tr web sitesi üzerinden 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında elektronik kayıt yapabileceklerini belirterek, elektronik kayıtların öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlı olduğunu belirtti. Tülün Özsaygılı, belirtilen belgeleri tamamlayan adayların 3–7 Eylül tarihleri arasında, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Balkan Kongre Merkezi’nde, şahsen kayıtlarını yapabileceklerini söyledi.
 

Haber okunma sayısı: 644

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ