Süleymanpaşa Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

suleymanpasa-belediyesi-sokak-hayvanlarini-unutmadi

Kar yağışının etkili olduğu iki gün boyunca, kentin farklı noktalarında bulunan mamamatiklerin, kedi, köpek ve kuş yuvalarının bakımları Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi
23 Aralık 2018 Pazar 02:32

TEKİRDAĞ -  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, tüm Trakya’da etkili olan ve iki gün süren yoğun kar yağışı sırasında bir yandan ulaşımın aksamaması için çalışmalar yürütürken diğer yandan sokak hayvanlarının ihtiyaçlarına yönelik faaliyetlerini de yerine getirdi.

Kar yağışının etkili olduğu iki gün boyunca, kentin farklı noktalarında bulunan mamamatiklerin, kedi, köpek ve kuş yuvalarının bakımları Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Bu noktalarda mama takviyesi yapılarak sokakta yaşayan canlıların gıda ihtiyaçları karşılandı. Ayrıca mamamatik ve yuva bulunan noktalar dışında da kuru mama desteği sağlanarak sokak dostlarımızın kış şartlarından olumsuz etkilenmemeleri için gerekli önlemler alındı.

EŞKİNAT: “SOKAK DOSTLARIMIZA TÜM İMKÂNLARIMIZLA DESTEK OLUYORUZ”
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Sokak hayvanları bizim bu kentte hayatı paylaştığımız paydaşlarımızdır. Kent yaşamı içinde kış günlerinde yiyecek ve barınak bulmakta zorlanan dostlarımıza göreve geldiğimiz günden beri tüm imkânlarımızla destek olmaya çalışıyoruz. Kentin belli noktalarına koyduğumuz mamamatikler ve kedi-köpek evleri, kuş yuvaları gibi birimlerin temizlik ve bakımı ekiplerimiz tarafından yapıldı ve 2 günlük yoğun kar yağışı sırası ve sonrasında beslenme ihtiyaçlarını karşıladık. Bu konuda ekiplerimize ve duyarlı vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. İmkânı olan vatandaşlarımıza da soğuk günlerde sokak dostlarımıza destek olmaları konusunda çağrıda bulunuyorum. Bu kenti onlarla paylaştığımızı unutmayalım,” diye konuştu.
 

Haber okunma sayısı: 1255

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ