Pet şişe getirene tiyatro bileti projesi ulusal basında geniş yer buldu

pet-sise-getirene-tiyatro-bileti--projesi-ulusal-basinda-genis-yer-buldu-

Keşan Belediyesi’nin ilçedeki çevre temizliği duyarlılığını amaçlayan ve pet şişe getirip tiyatro bileti kazanabilen farkındalık projesi ulusal basında büyük yankı buldu.
12 Ekim 2019 Cumartesi 03:58

 Keşan Belediyesi’nin ilçedeki çevre temizliği duyarlılığını amaçlayan ve pet şişe getirip tiyatro bileti kazanabilen farkındalık projesi ulusal basında büyük yankı buldu.

Ülkenin önde gelen ulusal gazeteleri ile haber sitelerinde geniş yer bulan kampanyayla ilgili haberlerde Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz’la yapılan röportajlara yer veriliyor.
Röportajda Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı Sıfır Atık Projesi'nin Türkiye'de ses getirdiğini belirtiyor.
Daha temiz bir dünya için çaba sarf ettiklerini belirten Helvacıoğlu, "Keşan Belediyesi olarak Sıfır Atık Projesi'ne destek veriyoruz.” dedi.
Milli Eğitim Müdürlüğü ile öğrencilere ve tiyatroseverlere yönelik bir kampanya başlattıklarını belirten Helvacıoğlu, şunları kaydetti: "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle, 28 Ekim'de Keşan'a tiyatro getiriyoruz. Bu tiyatroda Ormanın Sesi ve Hayat Kime Güzel adında dört seans şeklinde oyunlar sahnelenecek. Oyunun içerisinde çevre ve sıfır atık ile ilgili mesajlar yer alacak. <Pet Şişeleri Ver, Tiyatro Biletini Al> sloganıyla bir kampanya başlattık. 20 atık pet şişe getirene, bir bilet armağan ediyoruz. Temiz bir geleceğe katkı vermek istiyoruz. Sıfır Atık Projesi doğrultusunda böyle bir etkinlik yapıyoruz."
Başkan Helvacıoğlu, çok sayıda öğrencinin topladığı pet şişelerle belediyeye gelerek biletini aldığını dile getirdi.
Ulusal basına yansıyan haberlerde Keşan Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz da çevreye ve doğaya duyarlı öğrenciler yetiştirdiklerini belirtti. 

Haber okunma sayısı: 699

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ