Keşan Belediyesi’nin gizli kahramanlarının emekleri tasarrufa dönüştü

kesan-belediyesinin-gizli-kahramanlarinin-emekleri-tasarrufa-donustu-

Keşan Belediyesi kademe biriminde görevli personel tarafından kullanılamaz durumda olan iki adet iş makinesi, gerekli onarımların yapılmasının ardından çalışır hale getirildi.
19 Haziran 2020 Cuma 14:02

 Keşan Belediyesi kademe biriminde görevli personel tarafından kullanılamaz durumda olan iki adet iş makinesi, gerekli onarımların yapılmasının ardından çalışır hale getirildi.


Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, konuyla ilgili olarak, kademe personelini özverili çalışmalarından ötürü tebrik ederek, yönetim anlayışı olarak her kuruşu hizmete döndürdüklerinin altını çizdi.

Kademe işçilerinin heyecanlarını paylaşmak istediğini belirten Helvacıoğlu, “Belediyemizin perde arkasındaki gizli kahramanları kademe çalışanlarımızı tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum. Belediyemizin her türlü çalışmasında görev alan personelimiz bu kez pert olan araçlarımızı hayata döndürüyor. Bir başka yerde veya geçmişte pert olan araca <Artık bu işe yaramaz.> derlerdi. Ancak personelimiz bu konuda çok önemli bir örneği gözler önüne serdi. Hurdaya çıkan, kullanılmaz halde olan iki kepçeyi kademe personelimiz ciddi bir emek vererek yeniden çalışır hale getirdi. <Bu hastayı yoğun bakımdan taburcu edeceğiz> dediler ve iş makinesini çalışır hale getirdiler. Yine ikinci bir iş makinemiz var. O da pert durumdaydı ve onu da kademe personelimiz şu anda çalışır hale getirdi.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan Belediyesi’nde tasarruf en önemli etken. Personelimizin ve bizlerin bundan sonra dikkat edeceği, en önemli yapacağı iş tasarruf. Bu iki iş makinesi de tamamen perte ayrılmıştı. Bu araçların 0 sıfır fiyatı 500- 600 bin TL, ikinci eli ise 150-200 bin TL değerinde. 10 bin TL’ye satamayacakken şu anda belediyemize yaklaşık 150-200 bin TL değerinde iş makinesi kazandırdık.  Keşan Belediyesi olarak vatandaşımızın parasının her kuruşunu değerlendiriyoruz, her kuruşu hizmete dönüştürüyoruz, her kuruşu alın terinde kalıyor. Yaptığımız tasarrufu göstermek için bu iki iş makinesi örneği önemli. Keşan Belediyesi’nin personeliyle yöneticileriyle, çalışanlarıyla birlikte en önemli prensipleri, tasarruf, disiplin, hızlılık, şeffaflık ve dürüstlük. Bunlar ilkelerimiz olacak ve Keşan Belediyesi yöneticileriyle değil, çalışanları ile dikkat çekecek. Onlar bizim baş tacımız. Değerli kademe çalışanlarımızın hepsini alınlarından öpüyorum.” Öyle bir emek veriyorlar ki perte ayrılmış olan iş makinelerini tekrar kullanılabilir hale getirdikleri için kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Haber okunma sayısı: 9098

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ