KARTEPE’DE OKULLAR SINAVA HAZIRLANDI

kartepede-okullar-sinava-hazirlandi

Kartepe Belediyesi, LGS sınavına girecek olan yüzlerce öğrencinin sağlığını korumak için okulları dezenfekte ederek hazır hale getirdi.
19 Haziran 2020 Cuma 00:18

 Kartepe Belediyesi MEB sınavlarının gerçekleşeceği okullarda dezenfekte çalışmalarını tamamladı. 20 Haziran’da Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına girecek olan yüzlerce öğrencinin sağlığına önem veren Kartepe Belediyesi dezenfekte çalışmalarını tamamlayarak sınava hazır hale getirdi. 


HERŞEY ÖĞRENCİLERİN SAĞLIĞI İÇİN
Kartepe Belediyesi 20 Haziran’da gerçekleşecek olan 2020 LGS sınavı için hummalı bir çalışma yürüterek, sınavın yapılacağı okullarda dezenfektan çalışmaları yaptı. Sekizinci sınıfta eğitim hayatına devam eden yüzlerce öğrenciyi ve ailelerini ilgilendiren sınavda Kartepe Belediyesi, öğrencilerin yanında olduğunu gösterdi. 

103 OKUL DEZENFEKTAN EDİLDİ
20 Haziran öncesi sınav olacak olan öğrencilerin sağlığını önemseyen Kartepe Belediyesi, dikkatli bir şekilde tüm okulları virüs ve mikro organizmalardan arındırdı. İlçe genelinde 103 okulda yapılacak olan LGS sınavı için Sağlık Bakanlığı onaylı insan sağlığını tehdit etmeyen biyosidal ürün ile itinalı biçimde dezenfekte çalışması yapıldı.

SINIFLAR BAŞTAN AŞAĞI DEZENFEKE EDİLDİ
Kartepe Belediyesi ikişer kişilik 10 ekip okulların giriş kapısı, çocukların elleriyle dokunabilecekleri kapı kolları ve çerçeveleri, merdivenler, korkuluklar, sınav olacakları sınıflar, oturacakları sıralar, öğretmen masaları, pencere kolları ve lavabolar titizlikle dezenfekte edildi. Toplamda 302 metre kare alan ekipler tarafından dezenfekte edildi. 
 

Haber okunma sayısı: 9519

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ