Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman'dan 19 Mayıs 100.Yıl kutlaması

kartepe-belediye-baskani-avmmustafa-kocamandan-19-mayis-100yil-kutlamasi

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, yayınladığı mesajla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıl dönümünü kutladı.
18 Mayıs 2019 Cumartesi 00:47

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, yayınladığı mesajla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıl dönümünü kutladı.


Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman mesajında “ 19 Mayıs 1919, milli mücadelenin başladığı, aziz milletimizin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolüdür. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. Yıl dönümünü kutluyoruz. 19 Mayıs ruhu, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zalime ve zulme boyun eğmeyen Aziz Türk Milleti’nin cesareti, feraseti ve vatanseverliğidir. Gençlerimizin bu ruhu anlaması, özümsemesi ve buna sahip çıkması çok önemlidir. Türk Gençliği bu ruhu en iyi şekilde temsil ettiğini her defasında göstermiştir. Kanını, canını vatan uğruna hiç çekinmeden vermeye hazır vatan evlatlarımız olduğu sürece milletimizin bekasına kast edenler elleri boş dönecektir. Nice zaferlerle dolu tarihimizde bizleri vatan sahibi yapmak ve korumak için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu duygu ve temennilerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, tüm gençlerimizin en kalbi duygularımla sağlıklı, mutlu, müreffeh bir gelecek diliyorum. “dedi.

Haber okunma sayısı: 1468

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ