ERDOĞAN DEMİR : ATATÜRK’Ü SAYGIYLA, SEVGİYLE, ÖZLEMLE VE RAHMETLE ANIYORUZ

erdogan-demir--ataturku-saygiyla-sevgiyle-ozlemle-ve-rahmetle-aniyoruz-

Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlandığı günün 81. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
09 Kasım 2019 Cumartesi 14:28

Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlandığı günün 81. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Devlet Adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, sonsuzluğa uğurlandığı günün 81. yıldönümünde O’nu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle andıklarını belirten Demir şunları söyledi: “<Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gereklidir.> fikrinden hareketle 10 Kasım tarihini O’nun fikirlerine yönelmek için fırsat olarak görüyoruz. Demokratik, laik ve çağdaş değerlerinden oluşan kişiliğindeki bütünleştirici kimliği ve bilimi kılavuz edinmiş olan anlayışı ile Atatürkçü Düşünce Sistemi, Türkiye Cumhuriyeti devletini, milleti ile sonsuza denk bölünmez bütün olarak yaşatacak, en büyük ateşleyici güçtür. Bu düşünce ve duygularla, ilke ve devrimlerinle hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığın uygarlık yolunda kararlı ve de istikrarlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize, manevi huzurunda söz veriyor ve rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

 

Haber okunma sayısı: 9975Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ