BESYO Öğrenci Seçmelerine Büyük İlgi

besyo-ogrenci-secmelerine-buyuk-ilgi

Namık Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrenci seçmeleri yoğun ilgi görüyor.
07 Eylül 2018 Cuma 23:06

 Namık Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrenci seçmeleri yoğun ilgi görüyor. BESYO, özel yetenek sınavı neticesinde başvuru yapan 751 adaydan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 65, Spor Yöneticiliği Bölümüne 65 toplam 130 öğrenci alarak 2018-2019 eğitim öğretim dönemine başlangıç yapacak.

Seçmeler öncesi Üniversitenin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Yılmaz, sınav alanına gelerek incelemelerde bulundu.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Yılmaz, daha sonra öğrencilere ve ailelere yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Prof. Dr. İsmail Yılmaz konuşmasında “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünü seçerken ülkemiz ve toplumumuzda bu misyonu gerçekleştirmek üzere insan kaynağını oluşturmaya adaysınız. Yüksekokulumuzun sunduğu olanaklar ve öğretim elemanlarımızın yönlendirmesiyle ileride iyi birer beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak birçok başarıya imza atacağınıza inanıyorum. Siz değerli gençlerimize birbiriniz ile yapacağınız bu yarışta başarılar diliyorum.” sözlerine yer verdi.
Toplam 130 öğrencinin alınacağı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği bölümleri seçmelerine 634 erkek, 117 bayan toplam 751 aday başvurdu. Merkez Kampus alanı içinde bulunan Spor Kompleksi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve sınav komitesince izlenen seçmeler aynı zamanda kameralar tarafından da kayıt altına alınıyor. 3 gün sürecek seçmelerde adaylar, Üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi olabilmek için voleyboldan basketbola, atletizmden futbola pek çok alanda ter döküyor. 
 

Haber okunma sayısı: 496

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ