Belediye Başkanı Özlem Becan'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

belediye-baskani-ozlem-becanin-19-mayis-ataturku-anma-genclik-ve-spor-bayrami-mesaji

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı
20 Mayıs 2020 Çarşamba 03:21

 Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı nir mesajla kutladı.


Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan mesajında; "Ulusal  Kurtuluş  mücadelemizin ilk  adımı olarak bağımsızlık ateşimizin yakıldığı 19 Mayıs 1919 tarihi, dünya üzerinde başarıya ulaşmış ilk ve önder Anti-Emperyalist mücadelenin başlangıç tarihidir.

Kurtuluş Savaşı’mızın başladığı gün olarak kabul edilen ve memleketimizin aydınlık geleceği olan gençlerimize armağan edilerek taçlandırılan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’mızın 101. yıldönümünü ne yazık ki tüm dünyayı tesiri altında bırakan CoronaVirüs pandemisi sebebiyle, içimizdeki coşku ve mutluluk ile genç yaşlı omuz omuza vererek, şenlikler içerisinde kutlayamıyoruz.

Ancak çok iyi biliyoruz ki içinden geçmekte olduğumuz süreç ve dünyamızın almış olduğu hasarlara karşı akılcı, fen ve bilimden yana, hümanist dünya görüşüne sahip gençlerimiz, yarınlarımızın kurtarıcıları, aydınlık yüzlerimiz olarak bizleri iyileştirecekler. Tıpkı 1919’da Samsun’dan başlayarak tüm memlekete yayılmış olan bağımsızlık ateşi, bugün de vatansever her bir gencimizin kalbinde yanmaya devam etmektedir.

Ulu Önder Atatürk’ün belirttiği gibi, tüm ümidimiz gençliktedir. Kendisinin gençlere emanet ettiği bu ülke, gençlerimiz sayesinde ilelebet güçlü ve payidar kalacaktır. Bizlere düşen görev ise, geleceğimiz olan gençlerimiz için özgür, adaletli, barış, kardeşlik ve refah dolu bir ülke ve dünya bırakmak için örnek vatandaşlar olabilmektir.

Kurtuluş Savaşı’mızın yıldönümü ve Gençlik Spor Bayramı’mızda, başta Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, memleket topraklarının tek bir karışı uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor; aydınlık yarınlar umuduyla, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı kutluyorum." dedi.


Haber okunma sayısı: 6418

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ