Başkan Karaosmanoğlu'nun 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi mesajı

baskan-karaosmanoglunun-18-mart-sehitleri-anma-ve-canakkale-zaferi-mesaji

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Çanakkale Zaferi'nin 103’üncü yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı
16 Mart 2018 Cuma 17:28

 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Çanakkale Zaferi'nin 103’üncü yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı


Başkan Karaosmanoğlu, Şehitlerimize Minnettarız

Dünyaya milletimizin bütün imkânsızlıklara rağmen neler yapabileceğinin gösteren muhteşem bir destan olan Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, mesajında şehit ve gazilerimize minnettar olduğumuzu belirterek, “Bugünlere onlar sayesinde gelebildik” dedi.

Başkan Karaosmanoğlu, Çanakkale Zaferi’nin 7’den 77’ye; herkesin birlik ve beraberlik içinde yazdığı ve dilden dile, nesilden nesile aktarılan bir kahramanlık destanı olduğunu ifade etti.

Başkan Karaosmanoğlu, mesajında şunları belirtti; “Çanakkale Zaferi, bizi biz yapan en önemli değerlerimizden birisidir. Vatan sevgisinin en müstesna ve muhteşem ifadesi olan Çanakkale Zaferi, ölüme gözünü kırpmadan giden Mehmetçiğimizin kanıyla yazdığı bir destanıdır. Üzerinden bir asırdan fazla zaman geçmesine rağmen Türk Milleti, Çanakkale’yi her zaman aynı coşkuyla yüreğinde yaşamıştır. Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin bir ve bütün olduğunun dünyaya ilanıdır. Çanakkale geçilmez diyen ve bugün de Afrin’de, terörle mücadelede, dedeleri gibi vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Bu vatan onlara minnettardır. Başta Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizin ruhları şad olsun.”

Haber okunma sayısı: 1112

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ