BAŞKAN HELVACIOĞLU: ATATÜRK’Ü SAYGIYLA, SEVGİYLE, ÖZLEMLE VE RAHMETLE ANIYORUZ

baskan-helvacioglu-ataturku-saygiyla-sevgiyle-ozlemle-ve-rahmetle-aniyoruz-

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu , Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’la ilgili yazılı açıklama yaptı.
09 Kasım 2019 Cumartesi 14:24

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu , Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’la ilgili yazılı açıklama yaptı. 


Helvacıoğlu, Türk Milleti’nin Atatürk’ü ölümünün 81. yılında daha çok özlediğini ve minnetle andığını söyledi.

Helvacıoğlu’nun konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: “Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yılında ulus olarak derin üzüntü içerisindeyiz. O’nun fikirleri ve eserleri bizler var oldukça daima  yaşayacaktır. 
Dünya tarihi birçok devlet adamı yetiştirmiştir; her biri  yaşadıkları dönem ile tanınır ve anılırlar. Ancak bir tek devlet adamı vardır ki adı yaşadığı yüzyılı aşmış ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır.  Böyle bir lidere sahip olmakla Türk Ulusu olarak duyduğumuz onur hiçbir şey ile kıyaslanamaz. 
Bugün bizler, Büyük Atatürk’ün göstermiş olduğu hedeflere, yine O’nun azminden, ilke ve devrimlerinden aldığımız güç ile ilerliyoruz. Türk Milleti var oldukça bu yolda ilerlememizi ve bizlere göstermiş olduğu hedeflere ulaşmamızı hiçbir güç engelleyemeyecektir.
Bu duygu ve düşünceler ile aramızdan ayrılışının 81. yılında Büyük Atatürk’ü özlem, rahmet ve minnet ve şükranla  anıyoruz.”

 

Haber okunma sayısı: 7878

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ