Başkan Albayrak'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

baskan-albayrakin-10-kasim-ataturku-anma-mesaji

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 10 Kasım Atatürk'ün ölüm yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Başkan Albayrak anma mesajında şu ifadelere yer verdi:
09 Kasım 2019 Cumartesi 14:06

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 10 Kasım Atatürk'ün ölüm yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Başkan Albayrak anma mesajında şu ifadelere yer verdi:


Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz
Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde özlem, rahmet ve saygıyla anıyorum.
Yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, eşsiz dehası ile tarihe yön vermiş büyük bir liderdir.
İstiklal mücadelemize önderlik eden ve güzel yurdumuzu bizlere armağan eden Atatürk, milletimizi en ideal yönetim şekli olan Cumhuriyet idaresine kavuşturmuş ve ülkemize çağ atlatan devrimlere imza atmıştır. Atatürk’ün liderliğinde görülmemiş bir hızla gelişen ve ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti, dünya üzerinde saygın devletler arasındaki yerini almıştır.
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Atatürk, eserleriyle, ilke ve devrimleriyle kalplerimizde yaşamaktadır. 
Bizler Cumhuriyet nesilleri olarak Ata’mızın çizdiği yolda yürümeye, ilke ve inkılaplarını yeni nesillere anlatmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.
Kadir ALBAYRAK
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Haber okunma sayısı: 1047

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ