TASARIM HABERLERİ

Sancaktepe’de Tasarım Beceri Atölyeleri Kurulacak

sancaktepede-tasarim-beceri-atolyeleri-kurulacak İstanbul genelinde pilot okul olarak seçilen okullardan biride Sancaktepe’de

Çocuklar, tasarrufu kumbara resimleriyle anlattı

cocuklar-tasarrufu-kumbara--resimleriyle-anlatti Vakıf Emeklilik Kumbara Tasarımı Yarışması’nın ödülleri verildi

Genç modacılar podyumda rüzgar estirdi

genc-modacilar-podyumda-ruzgar-estirdi İstanbul Bilgi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Moda Tasarımı Bölümü mezuniyet defilesi izleyenlerden tam not aldı. BİLGİ Fashion Show, bu yıl mezun olan 18 öğrencinin tasarımlarıyla

Sancaktepeli öğrenciler çalışmaları ile takdir topluyor

sancaktepeli-ogrenciler-calismalari-ile-takdir-topluyor- 75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Grafik ve Fotoğraf bölümü öğrencileri, çalışmalarını açtıkları sergi tanıttılar.

Üreten kadar tasarlayan Türkiye’nin önünü açacak hafta başlıyor

ureten-kadar-tasarlayan-turkiyenin-onunu-acacak-hafta-basliyor Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği Türkiye Tasarım Haftası, 8 Kasım Çarşamba başlıyor.

‘Engravist Sergisi’ Trump Art Gallery’de

engravist-sergisi-trump-art-galleryde Trump Art Gallery, 10 Ekim-6 Kasım 2017 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin öncülüğünde düzenlenen ‘Engravist Uluslararası İstanbul Gravürleri’ sergisine ev

Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması

depreme-dayanikli-bina-tasarimi-yarismasi Dask'ın üçüncüsünü düzenlediği Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması, 2017 Namık Kemal Üniversitesi Gökbahçe isimli proje ile katıldı.

Büyükçekmece’nin kent estetiği daha çağdaş bir görünüme kavuşuyor

buyukcekmecenin-kent-estetigi-daha-cagdas-bir-gorunume-kavusuyor Büyükçekmece Belediyesi’nin Beykent, Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Vista Blokları çevresinde başlattığı Kentsel Tasarım Uygulama Projesi tüm hızıyla sürüyor.

Doğtaş ustalığıyla hayat bulan tasarımlar aşıklara özel indirimlerle

dogtas-ustaligiyla-hayat-bulan-tasarimlar-asiklara-ozel-indirimlerle Mobilyanın ustası Doğtaş, Şubat ayında gerçekleştirdiği indirimlerle “Aşk ustalık ister” diyen herkesin yaşam alanı değiştiriyor.Tüm mobilyalar net yüzde 30 indirimin yanı sıra; yüzde 10 KDV

Sancaktepe'ye Avrupa'dan Gayrimenkul ve yapı tasarımı alanında Ödül

sancaktepeye-avrupadan-gayrimenkul-ve-yapi-tasarimi-alaninda-odul Sancaktepe Belediyesi,Gayrimenkul ve yapı tasarımı alanında bugünün ve geleceğin en iyi yapılarını belirleyen European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul ödülleri) yarışmasında altı ödüle birden

Yedinci Uluslararası Beton Tasarım Yarışması’nın kazananları belli oldu!

yedinci-uluslararasi-beton-tasarim-yarismasinin-kazananlari-belli-oldu Bu sene Metamorfoz temasıyla düzenlenen Yedinci Uluslararası Beton Tasarım Yarışması; mimarlık, tasarım ve mühendislik öğrencilerinden, betonun Metamorfoz kavramına yönelik potansiyel özelliklerini

‘EDIDA Uluslararası Tasarım Özel Ödülü’nün İlk Sahibi Mimar Faruk Malhan Oldu

edida-uluslararasi-tasarim-ozel-odulunun-ilk-sahibi--mimar-faruk-malhan-oldu Dünyanın farklı coğrafyalarında verilen EDIDA Uluslararası Tasarım Ödülleri Türkiye’deki sahiplerini buldu.

Ünlü Tasarım Okullarında Burslu Eğitim Fırsatı

unlu-tasarim-okullarinda-burslu-egitim-firsati Yurtdışında tasarım eğitimi almak, bu alanda kariyer yapmak isteyenlere önemli fırsat kapılarını aralıyor.

Hayalinizdeki tasarımları 2 saatte gerçeğe dönüştürüyor

hayalinizdeki-tasarimlari-2-saatte-gercege-donusturuyor Karun Mücevher, 14 Şubat Sevgililer Günü için özel tasarım ürünleriyle öne çıkıyor. Marka, 2 saat içinde müşterinin hayalindeki takı veya aksesuarı tasarlıyor ve her bütçeye uygun fiyatlarla sunuyor.

Başkan Yurdakul Kentsel Tasarım çalışmalarını inceledi

baskan-yurdakul-kentsel-tasarim-calismalarini-inceledi Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul,Malkara’nın kentsel estetiğini arttırmak amacıyla yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Malkara’da kentsel tasarım çalışmaları hızla devam ediyor

malkarada-kentsel-tasarim-calismalari-hizla-devam-ediyor- Malkara’da kentsel tasarım kapsamında yapılan çalışmalara hızla devam ediliyor.

KENTSEL TASARIM KAPSAMINDA RENKLENDİRİLDİ

kentsel-tasarim-kapsaminda-renklendirildi Malkara Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından kentsel tasarım kapsamında yapılan park alanların yenileme çalışması büyük beğeni topluyor.

KABLODAN HAMAK, TV’DEN ROBOT

kablodan-hamak--tvden-robot Kadıköy Belediyesi Tasarım Atölyesi Kadıköy'ün (TAK) atıklardan yaptığı ürünlere yenileri eklendi. TAK şimdi de kablodan hamak ve sandalye yaptı.

Namık Kemal Üniversitesi’nde Bilgisayar Destekli Tasarım Sergisi

namik-kemal-universitesinde-bilgisayar-destekli-tasarim-sergisi Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı “Bilgisayar Destekli Tasarım Sergisi” açıldı.

Sancaktepe’de “BİZ HAZIRIZ ” dediler

sancaktepede-biz-haziriz--dediler Sancaktepe İlçesinin öğrencileri “Biz Hazırız” dedi.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ