TÜRKİYE HABERLERİ

Türkiye’nin “öfke” haritası açıklandı

turkiyenin-ofke-haritasi-aciklandi Türkiye’yi ayağa kaldıran Emine Bulut cinayeti ile bir kez daha gündeme gelen şiddet ve şiddete neden olan etmenler, akademik bir çalışmanın konusu oldu.

Türkiye Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Spor Kulübü’nde Bayramlaşma!..

turkiye-sampiyonu-1907-fenerbahce-engelli-yildizlar-spor-kulubunde-bayramlasma Tekerlekli Sandalye Basketbol Türkiye ve Avrupa Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Spor Kulübü’nde Bayramlaşma

Avrupa Hareketlilik Haftası Başlıyor

avrupa-hareketlilik-haftasi-basliyor Başkan Şahin toplantıda, tüm belediyeleri Avrupa Hareket Haftasına katılmaya davet etti.

TÜRKİYE’NİN PLASTİK ATIK İTHALATI BEŞ KAT ARTTI

turkiyenin-plastik-atik-ithalati-bes-kat-artti Türkiye’deki plastik atık ithalatı 2016 yılının başında 4.000 ton olurken, 2018 başında aylık 33.000 tona yükseldi

TÜRKİYE SİGARA KULLANIMINDA DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ

turkiye-sigara-kullaniminda-dunya-dorduncusu Dünyada en çok sigara tüketen ülkeler belli olurken, Türkiye’nin listenin dördüncü sırasında yer aldığı görüldü.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ “KENT VE ÇOCUK YÜKSEK LİSANS PROGRAMI” AÇILIYOR

turkiyede-ilk-kez-kent-ve-cocuk-yuksek-lisans-programi-aciliyor- Kadir Has Üniversitesi, Bernard van Leer ve Suporpool işbirliği ile Türkiye’de çocukların kent yaşamıyla kurduğu ilişkiyi tasarımsal, psikolojik, sosyal ve kamu idaresi boyutlarıyla ele almak amacıyla

Sancaktepe Hokey Yıldızlarını keşfediyor

sancaktepe-hokey-yildizlarini-kesfediyor Türkiye Hokey Federasyonu, Hokey Yıldızlarını Keşfediyor etkinliğini Sancaktepe’de gerçekleştirdi.

Türkiye Alevi Bektaşi Akademisi ilk etkinliğini yaptı

turkiye-alevi-bektasi-akademisi-ilk-etkinligini-yapti Türkiye Alevi Bektaşi Akademisi Çalışmalarına başladı. Etkinlik Sarıgazi Cemevi Başkanı Erdal Sağır’ın açılış konuşması ile başladı.

Sancaktepe Sarıgazi Cemevi’nden Alevi Bektaşi Akademisi

sancaktepe-sarigazi-cemevinden-alevi-bektasi-akademisi Sancaktepe Cemevleri ve Ocakları bileşenleri adına Sarıgazi Cemevi “ Türkiye Alevi Bektaşi Semineri” düzenliyor.

12 Uzman Hekimden Akciğer Sağlığı Hakkında Her Şey

12-uzman-hekimden-akciger-sagligi-hakkinda-her-sey Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD), akciğer sağlığına yönelik halkı bilgilendirmek amacıyla video röportajlar hazırladı.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı İstanbul Şubesinden Kaymakam Çakıroğlu’na ziyaret

turkiye-gaziler-ve-sehit-aileleri-vakfi-istanbul-subesinden-kaymakam--cakirogluna-ziyaret Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı İstanbul Şubesi, Kaymakam Çakıroğlu’nu ziyaret etti.

TÜRKİYE’DEN GÖÇ EDEN KİŞİ SAYISI YÜZDE 42,5 ARTTI

turkiyeden-goc-eden-kisi-sayisi-yuzde-425-artti 2017 yılında yurt dışından Türkiye’ye göç eden kişi sayısı yüzde 22,4 artış gösterirken, Türkiye’den yurt dışına göç eden kişi sayısının da yüzde 42,5 artarak 253 bin 640 kişiye

Çocuklarda Kistik Fibrozis belirtilerine dikkat

cocuklarda-kistik-fibrozis-belirtilerine-dikkat Roche İlaç Türkiye, 8 Eylül Dünya Kistik Fibrozis Günü kapsamında toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

KARTEPE’DE TÜRKİYE ATV ENDURO ŞAMPİYONASI

kartepede-turkiye-atv-enduro-sampiyonasi Yarışlara Akdeniz ve Ege bölgesinden 150’ye yakın sporcu katılacak.

ADIMLAR CADDEBOSTAN’DA “CEREBRAL PALSY FARKINDALIĞI” İÇİN ATILACAK

adimlar-caddebostanda-cerebral-palsy-farkindaligi-icin-atilacak Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı herkesi “Cerebral Palsy Farkındalık Yürüyüşüne” davet ediyor.

TÜRKİYE’DEKİ ÇOCUKLARIN YÜZDE 59’U AKILLI TELEFON SAHİBİ

turkiyedeki-cocuklarin-yuzde-59u-akilli-telefon-sahibi Türkiye’deki 6 ila 15 yaş arası çocukların yüzde 59’unda akıllı telefon olduğu görülürken, yüzde 42’sinde tablet, yüzde 44’ünde ise bilgisayar olduğu belirlendi.

“Türkiye için Kazanç Vakti” Kampanyasına Tahincioğlu’ndan Tam Destek

turkiye-icin-kazanc-vakti-kampanyasina-tahincioglundan-tam-destek Tahincioğlu, Çevre ve Şehircilik Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilen “Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyasına destek veriyor.

TÜRKİYE’DEKİ EVLERDE ORTALAMA 179 KİTAP BULUNUYOR

turkiyedeki-evlerde-ortalama-179-kitap-bulunuyor Kitap sayılarını konu alan son veriler incelendiğinde, Türkiye’de en üst sosyoekonomik dilimde yer alan hanelerde ortalama 179 kitabın yer aldığı belirlendi.

KURBAN BAĞIŞLARINIZ CEREBRAL PALSY’Lİ ÇOCUKLARA HAYAT VEREBİLİR

kurban-bagislariniz--cerebral-palsyli-cocuklara-hayat-verebilir Bayramlar; paylaşmanın, sevincin ve mutluluğun en önemli zamanlarından biridir. Cerebral Palsy’li çocukların eğitim ve tedavilerine destek olan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Kurban Bayramı’nda herkesi

Genç Bozkurt Zafere Tırmandı

genc-bozkurt-zafere-tirmandi 1996 senesinde elim bir trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan Ankaralı sporcu Kemal Uludağ’ın anısına düzenlenen, 2018 Türkiye Tırmanma Şampiyonası 3. ayağı, 12 Ağustos 2018 Pazar günü Ankara’da

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ