TÜRKİYE HABERLERİ

2019 WSDF Dünya Şampiyonası Yıldızlar 2 Latin Yarışması sona erdi

2019-wsdf-dunya-sampiyonasi-yildizlar-2-latin-yarismasi-sona-erdi İlk kez Türkiye’de gerçekleştirilen 2019 WSDF Dünya Şampiyonası Yıldızlar 2 Latin Yarışması’nda 44 ülkeden 74 çift yarıştı. BİLGİ Dans Sporu (LT&ST) Türkiye Şampiyonası’nda ise 3 ayrı

TÜRKİYE’DEKİ YAŞLI NÜFUS SOSYAL MEDYA KULLANIM REKORU KIRDI

turkiyedeki-yasli-nufus-sosyal-medya-kullanim-rekoru-kirdi 65 ile 74 yaş arası internet kullanan Avrupalı kişilerin Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara katılım oranı yüzde 34 olurken, Türkiye’de bu oran yüzde 71’e çıktı.

ALD AUTOMOTİVE TÜRKİYE ÇEVRE DOSTU OTOMOBİL KULLANIMINA TEŞVİK EDİYOR

ald-automotive-turkiye-cevre-dostu-otomobil-kullanimina-tesvik-ediyor Türkiye'de operasyonel kiralama sektörünün en önemli oyunculardan biri olan ALD Automotive Türkiye, müşterileri için Elektrikli ve Hibrit Araç Etkinliği düzenledi.

TÜRKİYE’DE İKAMET İZNİ İLE 1 MİLYON 67 BİN 731 YABANCI YAŞIYOR

turkiyede-ikamet-izni-ile-1-milyon-67-bin-731-yabanci-yasiyor 2019 yılında ikamet izninin basında konuşulma sayısı ise 793 olarak kayıtlara geçti.

P&G’nin Avrupa stratejisi Türkiye’de kararlaştırıldı

pgnin-avrupa-stratejisi-turkiyede-kararlastirildi Procter and Gamble (P&G) Avrupa Yönetim Kurulu, 2019 – 2020 mali yılının marka stratejisini kararlaştırmak ve gelecek yıl planlamak için İstanbul’da bir araya geldi.

Dünya "Promosyon" için Türkiye'de!

dunya-promosyon-icin-turkiyede Promosyon sektörünün heyecanla beklediği Kurumsal Hediye ve Promosyon Ürünleri Fuarı PROMEXPO 2019, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen resmi açılış töreni ile ziyaretçilerine kapılarını

GÖLCÜK’TEN TÜRKİYE'YE ÖRNEK PROJE

golcukten-turkiyeye-ornek-proje Gölcük Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından hayata geçirilen "Bağımlı Olma, Özgür Ol" projesinin tanıtım programı Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür

Türkiye ve tüm dünya haykırdı: İklim için birleş!

turkiye-ve-tum-dunya-haykirdi-iklim-icin-birles Dünyanın dört bir yanında, genç iklim aktivistleri, ebeveynler, sendikalar, demokratik kitle örgütleri iklim grevi için sokağa indi. Türkiye’de ise 20’nin üzerinde etkinliğe on bin kişi katıldı.

Türkiye’nin “öfke” haritası açıklandı

turkiyenin-ofke-haritasi-aciklandi Türkiye’yi ayağa kaldıran Emine Bulut cinayeti ile bir kez daha gündeme gelen şiddet ve şiddete neden olan etmenler, akademik bir çalışmanın konusu oldu.

Türkiye Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Spor Kulübü’nde Bayramlaşma!..

turkiye-sampiyonu-1907-fenerbahce-engelli-yildizlar-spor-kulubunde-bayramlasma Tekerlekli Sandalye Basketbol Türkiye ve Avrupa Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Spor Kulübü’nde Bayramlaşma

Avrupa Hareketlilik Haftası Başlıyor

avrupa-hareketlilik-haftasi-basliyor Başkan Şahin toplantıda, tüm belediyeleri Avrupa Hareket Haftasına katılmaya davet etti.

TÜRKİYE’NİN PLASTİK ATIK İTHALATI BEŞ KAT ARTTI

turkiyenin-plastik-atik-ithalati-bes-kat-artti Türkiye’deki plastik atık ithalatı 2016 yılının başında 4.000 ton olurken, 2018 başında aylık 33.000 tona yükseldi

TÜRKİYE SİGARA KULLANIMINDA DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ

turkiye-sigara-kullaniminda-dunya-dorduncusu Dünyada en çok sigara tüketen ülkeler belli olurken, Türkiye’nin listenin dördüncü sırasında yer aldığı görüldü.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ “KENT VE ÇOCUK YÜKSEK LİSANS PROGRAMI” AÇILIYOR

turkiyede-ilk-kez-kent-ve-cocuk-yuksek-lisans-programi-aciliyor- Kadir Has Üniversitesi, Bernard van Leer ve Suporpool işbirliği ile Türkiye’de çocukların kent yaşamıyla kurduğu ilişkiyi tasarımsal, psikolojik, sosyal ve kamu idaresi boyutlarıyla ele almak amacıyla

Sancaktepe Hokey Yıldızlarını keşfediyor

sancaktepe-hokey-yildizlarini-kesfediyor Türkiye Hokey Federasyonu, Hokey Yıldızlarını Keşfediyor etkinliğini Sancaktepe’de gerçekleştirdi.

Türkiye Alevi Bektaşi Akademisi ilk etkinliğini yaptı

turkiye-alevi-bektasi-akademisi-ilk-etkinligini-yapti Türkiye Alevi Bektaşi Akademisi Çalışmalarına başladı. Etkinlik Sarıgazi Cemevi Başkanı Erdal Sağır’ın açılış konuşması ile başladı.

Sancaktepe Sarıgazi Cemevi’nden Alevi Bektaşi Akademisi

sancaktepe-sarigazi-cemevinden-alevi-bektasi-akademisi Sancaktepe Cemevleri ve Ocakları bileşenleri adına Sarıgazi Cemevi “ Türkiye Alevi Bektaşi Semineri” düzenliyor.

12 Uzman Hekimden Akciğer Sağlığı Hakkında Her Şey

12-uzman-hekimden-akciger-sagligi-hakkinda-her-sey Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD), akciğer sağlığına yönelik halkı bilgilendirmek amacıyla video röportajlar hazırladı.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı İstanbul Şubesinden Kaymakam Çakıroğlu’na ziyaret

turkiye-gaziler-ve-sehit-aileleri-vakfi-istanbul-subesinden-kaymakam--cakirogluna-ziyaret Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı İstanbul Şubesi, Kaymakam Çakıroğlu’nu ziyaret etti.

TÜRKİYE’DEN GÖÇ EDEN KİŞİ SAYISI YÜZDE 42,5 ARTTI

turkiyeden-goc-eden-kisi-sayisi-yuzde-425-artti 2017 yılında yurt dışından Türkiye’ye göç eden kişi sayısı yüzde 22,4 artış gösterirken, Türkiye’den yurt dışına göç eden kişi sayısının da yüzde 42,5 artarak 253 bin 640 kişiye

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ