Sivas Vadi Kupasını Taşbayır Köyü kazandı

sivas-vadi-kupasini-tasbayir-koyu-kazandi

İstanbul’da 10. defa düzenlenen ‘Sivas Vadi Kupası Futbol Turnuvası’ Sarıgazi Stadında oynanan final maçı ile sona erdi.
15 Mayıs 2018 Salı 01:39

SANCAKTEPE - İstanbul’da 10. defa düzenlenen ‘Sivas Vadi Kupası Futbol Turnuvası’ Sarıgazi Stadında oynanan final maçı ile sona erdi.

Final maçında Karayakup’u 2-1 mağlup eden Taşbayır Köyü turnuvanın şampiyonu oldu. Turnuvada Tatar’ı 3-0 yenen Ortaköy 3. olurken tüm müsabakalarda asıl kazanan dostluk oldu.

Sivas Vadi Federasyonu’nun düzenlediği turnuvaya, Sivas’ın Suşehri, Akıncılar, Gölova ve Koyulhisar ilçelerine bağlı köy derneklerince 16 takım katıldı.

10 Mart’ta Kağıthane Belediyesi Hasbahçe Stadında başlayan turnuva, 13 Mayıs’ta Sarıgazi Stadında yapılan final maçı ile son buldu.

Çok sayıda davetlinin katıldığı turnuvanın finalini Süheyl Onur Sırma yönetirken, Rıdvan Kıyıcı ve Metin Karaboğa yardımcı hakem olarak görev yaptılar.

Final maçına Taşbayır köyü Sinan Demir, Ufuk Demir, Ahmet Burus, Emre Yavuk, Serkan Başpınar, Enescan Deveci, Feyyaz Başpınar, Feyyaz Şahinduran, İlhami Şahinduran, İbrahim Deveci ve Oğuz Berk Başpınar on biri ile başladı.

Karayakup köyü Mahmut Şengül, Furkan Aydın, Okan Yaman, Kaan Safa Tepe, Hamza Aydın, Yasir Çağlar, Tayyip Şenses, İsa Oğuz, Emrullah Şahin, Hamza Keleş ve Ahmet Aydın onbiri ile sahadaki yerini aldı.

Sivas Vadi Federasyonu Başkanı Yücel Aydın "Sivas vadi Fotbol turnuvası filan maçında Karayakup köyünü yenen Taşbayır köyümüz şampiyon oldu katılan bütün takımlarımıza teşekür ediyorum birliğin beraberliğin kardeşliğin sergilendiği Sivas’a yakışır bir turnuva ve final maçı oldu kardeşliğimize ortak olan Ekrem Erdem abimize Osman Boyraz vekilimize İsmail Erdem başkanımıza Şaban Demirel başkanımıza İsa Doğan başkanımıza Sadi Özata, İsmail Karabiber başkanlarıma Fedarasyon ve dernek başkanlarıma ve yönetim kurulu arkadaşlarıma kadın ve gençlik kollarına ayrı ayrı teşekür ediyorum" dedi.


 

Haber okunma sayısı: 1043

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ