Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisi hizmete açıldı

sehit-prof-dr-ilhan-varank-sancaktepe-egitim-ve-arastirma-hastanesi-cocuk-acil-servisi-hizmete-acildi

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
05 Nisan 2018 Perşembe 20:11

SANCAKTEPE -  Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

05 Nisan Perşembe günü düzenlen açılış törenine Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İstanbul İl Sağlık Müdürü Dr. Kemal Memişoğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, davetliler ve vatandaşlar katıldı.Çocuk acil servisinin hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu,  
Çocuk Acil Servisinin hizmete açılmasıyla birlikte önemli bir ihtiyacın giderildiğini belirterek, “Çocuk Acil Servisimiz Gayet modern ve her türlü  müdahaleyi yapabilecek şekilde düzenlenmiştir ‘’dedi

.53.000 metrekare alana kurulmuş olan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 199 doktor, 320 hemşire ve 397 Hizmet Alım Personeli olmak üzere 916 personelli ile vatandaşlarımıza hizmet sunduğuna dikkat çeken Kaymakamımız Adnan ÇAKIROĞLU, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin  yalnız Sancaktepe’nin değil, çevre bölgelerin de ihtiyaçlarına cevap verecek ölçekte olduğunu belirtti.Tören’de konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem,
geçtiğimiz yıl hizmete açılan Şehit Prof.Dr.İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servis bölümünün hizmete açılmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek,” Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Çocuk Acil Servisi, gerek fiziki alan, gerek tıbbi cihaz ve ekipman, gerekse çalışan personel açısından bölgemizin en iyi donanımlı çocuk acil servislerinden birisidir.İlçemiz her yıl artan nüfusuyla İstanbul’un gelişen bir ilçesi ve Çocuk acil servisini açılması ilçemiz için çok önemlidir . Nüfusunun yüzde 50'sinin çocuklardan oluştuğu bir ülkede onlara özel bir acil servisin bulunması çok önemli. Çocuklarımız Özel hastanelerden bulunan imkanların hepsine burada da sahip olacaklar.Çocuk Acil Servisimizin hizmete girmesinde emeği geçen tüm hocalarıma ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştuProtokol konuşmalarını takiben dualar eşliğinde açılış kurdelesi kesildi.
Daha sonra İl Sağlık Müdürü Dr. Kemal Memişoğlu, Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve Belediye Başkanı İsmail Erdem'in de aralarında olduğu protokol üyeleri çocuk acil servisini gezdi.

2 Nisan Pazartesi itibariyle 13 Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve 14 Pratisyen doktor ile hizmet vermeye başlayan serviste, çocukların ve ailelerin bekleme esnasında sıkılmadan vakit geçirecekleri çocuk oyun alanları ve çocukların eğlenmesi için oyuncaklar bulunuyor.

Haber okunma sayısı: 1658

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ