Sarıgazi’de Kurban Satış Pazarı kurulmuyor

sarigazide-kurban-satis-pazari-kurulmuyor

Sancaktepe Meclis Mahallesi sakinlerinin isteği oldu. Sarıgazi Lojmanlar mevki olarak yere Çekmeköy Belediyesi Kurban Satış Pazarı kurmuyor.
26 Haziran 2020 Cuma 13:30

 Sancaktepe Meclis mahallesi Semih Sancar Caddesi karşısı eski lojmanların yeri Çekmeköy ilçesine bağlı olan araziye 2017 yılından beri Çekmeköy Belediyesi Kurban Pazarı kuruyordu. Sancaktepe ilçe sınırında olan Sancaktepe Sarıgazi Lojmanlar mevkii olarak adlandırılan yere Çekmeköy Belediyesi tarafından Kurban Satış yeri kurulmayacak. 


Sancaktepe Meclis Mahallesi sakinleri ve Muhtarı Hasan Ağtepe  bu konuda yoğun çalışmaları ve başvuruları oldu. Mahalle halkından imzalar toplandı ve yetkili olan tüm kurumlara iletildi. 

Sancaktepe İlçesi Meclis Mahallesi sakinleri burada kurulacak olan Pazar yerinde oluşan sinek ve koku  yüzünden camlarımızı açamıyoruz diye şikayetlerini dile getiriyordu. Koronavirüs pandemisi Covid-19 sürecinde evlerin de sık sık havalandırılmasını söyleyen uzmanların uyarılarına dikkat çeken mahalle sakinlerinin sesi bu sefer duyuldu.

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü,  Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’la yaptığı görüşme sonucunda Sarıgazi lojmanlar mevki de kurulacak olan Kurban Pazarı bu sene kurulmayacak. 

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü “  Çekmeköy Belediye Başkanımız Ahmet Poyraz beye Sancaktepe halkı adına teşekkür ediyorum. İsteğimizi kırmadı ve Kurban Pazarını başka bir yere kuracaklarını söyledi.” dedi. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Sancaktepelilerin Kurban Pazarı olmasın tepkisine bu sefer sessiz kalmadı. 

Büyük mücadele veren ve çalmadık kapı bırakmayan Meclis Mahallesi Sakinleri ile imza toplayan Meclis Mahallesi Muhtarı Hasan Ağtepe  gelişmelerden memnun olduğu söyledi. Muhtar Hasan Ağtepe “ Kurban Pazarının kurulmaması bizi son derece mutlu etmiştir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

30 bin nüfusu aşkın Sancaktepe Meclis Mahallesi sakinleri bu gelişmelerin ardından rahat bir nefes aldı. 

Tevfik Erk / İstanbul

Haber okunma sayısı: 5002

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ