Sarıgazi Cemevi’nde oruçlar pandemiye dikkat edilerek açıldı

sarigazi-cemevinde-oruclar-pandemiye-dikkat-edilerek-acildi

Muharrem Yas oruçların son günü Sarıgazi Cemevi’nde oruç açma lokmaları canlarla paylaşılıyor. 12 Gün boyunca tutulan oruçlar, duaların ardından lokmalarla açılıyor.
31 Ağustos 2020 Pazartesi 14:51

Muharrem Yas oruçların son günü Sarıgazi Cemevi’nde oruç açma lokmaları canlarla paylaşılıyor.  12 Gün boyunca tutulan oruçlar, duaların ardından lokmalarla açılıyor. 

Muharrem Yas oruçlarında Sarıgazi Cemevi yöneticileri yaşanan pandemiden dolayı son derece dikkatli davranıyor. Bahçeye kurulan masalarda mesafeye dikkat ederek hazırlanan oturma düzeni ile gösterdikleri itina takdir topladı. Yöneticilerin son derece duyarlı bir şekilde davranması ile oruç açma saatinde, her akşam bahçeye masalar ve sandalyeler taşındı.Sarıgazi Cemevi Dedesi Bektaş Yıldız'ın okuduğu dualarla oruçlar açıldı. Oruçlar açıldıktan sonra tekrar masalar ve sandalyeler yerine götürüldü. Lokmalar dağıtıldı. 12 gün boyunca hiç bir aksama yaşanmadan başarılı bir şekilde oruçlar açıldı, dualar edildi, lokmalar paylaşıldı. Sarıgazi Cemevi  başkanı ve yöneticilerinin masaları, sandalyeleri taşıdığı ve lokmaları bizzat dağıttığı görüldü. Sarıgazi Cemevi Başkanı Erdal Sağır “ İşimizi aşk ile yapıyoruz. Allah edilen duaları ve paylaşılan lokmaları kabul etsin.  Lokmalarını paylaşan canların niyetleri kabul olsun. Yas oruçlarımız kabul olsun.” İfadelerinde bulundu.

Tevfik Erk / İstanbulHaber okunma sayısı: 8559

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ