Sarıgazi Cemevi’den kadınlara yönelik büyük hizmet

sarigazi-cemeviden-kadinlara-yonelik-buyuk-hizmet

Sarıgazi Cemevi’nin gerçekleştirdiği sosyal dayanışma projesi Sancaktepe ilçesinde örnek bir proje olarak görülüyor.
27 Nisan 2019 Cumartesi 15:17

SANCAKTEPE - Sarıgazi Cemevi’nin gerçekleştirdiği sosyal dayanışma projesi Sancaktepe ilçesinde örnek bir proje olarak görülüyor.  Proje ile kadınların sattıkları ürünlerle mutfak masraflarına katkıda bulunmaları amaçlanıyor.


Sarıgazi Cemevi’nin gerçekleştirdiği sosyal alan bahçesinin hikayesinde Sarıgazi Cemevi’nin yöneticileri ellerinde kazma kürek ile çalıştı. Bahçeyi düzenlediler, ağaçlar ekildi, çardaklar yapıldı, yürüyüş parkurları ve kermes alanı yapıldı. Sonuç olarak ortaya çok güzel dinlence alanı çıktı. Aynı zamanda kadınlar yaptıkları gözlemeyi satmaya başladı. Oluşturulan Kermes alanında el yapımı salça, turşu, konserve, unlu yiyecekler, bal, tereyağı, çökelek gibi yiyeceklerin yanı sıra  el yapımı olan kazak, yelek, patik, kaşkol, şapka ve takı tasarımlarını satıp değerlendirme imkanı buluyorlar. Oluşturulan hediyelik satış alanıda kadınların ve hediye almak isteyenlerin büyük ilgisini görmeye başladı.

Sancaktepe ilçesinde el yapımı yiyecek ve diğer ürünlere meraklı olanların uğrayacağı bir alan oluştu. 

Gittikçe duyulmaya ve ilgi görmeye başlayan Sarıgazi Cemevi’nin Kermes alanını Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü sağladı. Sarıgazi Cemevi Yönetim Kurulu Belediye Başkanı
Av. Şeyma astıkları pankart ile teşekkür etti. 

Kermes alanında, Tezgahın Hazır sloganı ile kadınlara çağrı yapan Cemevi yönetimi, "alan bizden, kazanıp evine götürmek sizden" dedi.  

Tevfik Erk / İstanbul 

Haber okunma sayısı: 1492

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ