Sancaktepeli öğrenciler çalışmaları ile takdir topluyor

sancaktepeli-ogrenciler-calismalari-ile-takdir-topluyor-

75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Grafik ve Fotoğraf bölümü öğrencileri, çalışmalarını açtıkları sergi tanıttılar.
16 Mayıs 2018 Çarşamba 03:50

 SANCAKTEPE - 75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Grafik  ve Fotoğraf bölümü öğrencileri, Sancaktepe 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’nda   yaptıkları çalışmaların sergisini açtılar. Ortaokul öğrencilerine meslek tanıtımının yapıldığı sergiyi gezen öğrenciler yapılan çalışmalara hayranlık duydu. Sergide ki çalışmaları gören ortaokul  öğrencilerine,  grafik ve fotoğraf bölümü hakkında bilgiyi bölümün öğretmenleri verdi..

Okul içinde okul tanıtımın yapıldığı sergide ilginç çalışmalar göze çarptı. Geleceğin tasarımcıları ve fotoğrafçıları yaptıkları çalışmaları anlatırken gözlerinde haklı bir gurur vardı. Yapılan çalışmaları gördüğünüz zaman bu çocuklar birer sanatkar demeden edemiyorsunuz.  Türk sinemasının ünlü şöhretlerinden sanatçı Filiz Akın ve Şener Şen’in kara kalem çalışmasını yapan öğrencileri takdir etmemek olanaksız. Ayrıca fotoğraf çekimlerinin sergisi, grafik tasarım çalışmaları,  ürün tanıtım çalışmaları da sergide yerini aldı.
Sergiyi gezenler öğrencileri tebrik etti 
Sergiyi gezen öğrenci velileri yapılan çalışmaları hayranlıkla izlediler.  Öğrencileri tebrik eden veliler, öğrencilere başarılar dilediler. 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Mısra Kardeşler ’in ev sahipliği yaptığı sergiyi  75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yılmaz Öztürk ve Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan Öztürk  birlikte gezdiler. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan Öztürk öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Öğrencileri ve sergideki öğretmenleri çalışmalarından dolayı tebrik eden Şube Müdürü Serkan Öztürk, öğrencilerimizin bu  başarılı çalışmaları ilçe genelinde tanıtım amaçlı sergilenebilir diye görüşünü belirtti.
Tevfik Erk / İstanbul 

Haber okunma sayısı: 1537

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ