Sancaktepe’li öğrenciler “ Haydi Sen de Oyna “ dedi

sancaktepeli-ogrenciler--haydi-sen-de-oyna--dedi

Sarıgazi Ahmet Keleşoğlu İlkokulu E-Twinning proje ortaklığı kapsamında gerçekleştirdiği bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Projenin adı “ Haydi Sen de Oyna”
25 Şubat 2019 Pazartesi 12:32

SANCAKTEPE - Sarıgazi Ahmet Keleşoğlu İlkokulu E-Twinning proje ortaklığı kapsamında gerçekleştirdiği bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Projenin adı “ Haydi Sen de Oyna” 


Proje kapsamında ortak olan okullar imkanları dahilinde bir adet oyuncak kumbarası oluşturarak çocukların getirecekleri oyuncakları biriktirecekler.  Kumbara dolduğunda kendilerinin belirleyecekleri ihtiyaç sahibi bir okulun öğrencilerine oyuncakları ulaştıracaklar. Daha sonra ülkemizdeki okullardan projeye katılmak isteyen her ilden bir okul projeye ortak olarak dahil edilebilecek. 

2-I ve 2E sınıf öğretmenleri Naile Özay ve Hatice Aksoy tarafından gerçekleştirilen projede öğrencilerin yardımseverlik, paylaşma, dayanışma değerlerinin kazandırılması ve empati duygularının geliştirilmesi hedefleniyor.

Etkinliğe katılan Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu “  Oyun oynamak çocuklar için vaz geçilmez bir  haktır. Projeye katılan öğrenciler kumbarada biriktirdikleri oyuncakları ihtiyaç sahibi bir okula, tanımadıkları arkadaşlarına gönderecekler. Bu paylaşmayı öğretir. Aynı zamanda yardımseverlik ve dayanışmayı da öğretir. Empati duygusunu geliştirir. Bu anlamda yapılan bu proje önemli bir çalışma. En çok sevdiği oyuncaktan ayrılmak çocuklar için zordur. Bu fedakarlığı gösteren  bu öğrencilerimi tebrik ediyorum. Başta okul müdürümüz Muzaffer Henden olmak üzere, öğretmenlerimizi ve bu projeye katılan bir birinden çok değerli Sancaktepeli minik öğrencilerimizi yürekten tekrar tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Sarıgazi Ahmet Keleşoğlu Okul Müdürü Muzaffer Henden “ Projemizin bu katılımlarla ulusal çapta bir etki oluşturması beklenmektedir. Projemizle çocuklarımız paylaşmanın güzelliğini tatmış olacaklardır. Belki de hayatlarında hiç oyuncağı olmamış kardeşlerine yardım etmenin mutluluğunu yaşayacaklardır. Projeyi gerçekleştiren öğretmen arkadaşlarımı ve öğrencilerimi tebrik ediyorum” dedi.

Sarıgazi Ahmet Keleşoğlu İlkokulu’nda gerçekleştirilen projenin startı Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden Ahmet Caner Şencan, Ozan Özkaya ve Okul Müdürü Muzaffer Henden, proje öğretmenleri ile öğrencilerin katılımıyla verildi.
 
Oyuncak kumbarasına oyuncakları atan çocukların yüzlerinde ki ifadeler görülmeye değerdi. Küçük minik eller taşıdıkları oyuncakları tanımadıkları kendi yaşlarında ki minik kardeşlerine yollayacak.
 
Bu proje 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında son bulacak. Bu projeye öğrencilerin, velilerin ve duyarlı çevre sakinlerinin de destek vermesi bekleniyor.

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, projeye katılan öğrencilerle birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından öğrenciler oyuncaklarını kumbaraya attılar. 

Tevfik Erk / İstanbulHaber okunma sayısı: 1327

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Haydi sende oyna

    Misafir: Öncelikle çok heyecanlıyım arkadaşlarım mutlu olucak diye de çok heyecanlıyım arkadaşlarıma burdan selam gönderiyorum umarım bir görüşürüz 28 Şubat 2019 19:30

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ