Sancaktepeli Muhtar "İnsanlar hala işin ciddiyetinde değil"

sancaktepeli-muhtar-insanlar-hala-isin-ciddiyetinde-degil

Sancaktepeli Muhtar "İnsanlar hala işin ciddiyetinde değil"
06 Eylül 2020 Pazar 22:42

 Sancaktepe İnönü Mahallesi Muhtarı Nilüfer Kantekin, sosyal emdya hesabından Koronavirüs salgının ciddiye alınmasını isteyen bir paylaşımda bulundu.


Muhtar Nilüfer Kantekin yaptığı paylaşımda şunları söyledi ;" Umursamayıp kalabalıklarda maskesiz hijyensiz mesafesiz dolaşıp Covid Pozitif olanlara şunları söylemek isterim !!!

Son bir haftada temas ettiklerinizde umarım kronik bir rahatsızlık yoktur. Herkese maske  mesafe  hijyen  kurallarına uymalarını hatırlatırken bunun vebalininde büyük olduğunu bilmenizi isterim sizin yüzünüzden birilerinin vefat etmesini ister misiniz?

Bu süreçte herkes dikkat etmek zorunda bunun şakası yok ve vebali büyüktür. Muhtar olarak ve Anne olarakda aşırı dikkat ediyorum. Mart sonu Nisan başı üç hafta hastalandım yattım kötü bir süreçti benim için, covid olup olmadığımı öğrenemedim. O zamanlar ateşi olmayana covid testi yapılmıyordu da , kendimi iyi hissettiğimde gittim negatiftim şükür geçirdim mi geçirmedim mi bilmiyorum ama ne olur ne olmaz diye muhtarlığa geçmedim sağolsun her zaman büyük destekçim olan eşim Halil Kantekin gitti, evden yaptım bütün yazışmaları vb işlemleri, halk ile teması kestim çocuklarım annemde kaldı o süreçte , şimdilerde yine artmalar oldu bir günde 131 pozitif hasta demek ne demek biliyormusunuz? Böyle devam ederse yoğun bakımlarda yer olmaz evlerde nefessiz kalırsınız demek!!!

covidlileri Ziyaretlerede başladık ama maske mesafe ve hijyene önem vererek yapıyoruz bu ziyaretleri, bir çok insan ile mecburi muhattabım kimsenin vebaline girmek istemediğim için sürekli uzaktan konuşuyorum insanlar hala işin ciddiyetinde değil Muhtar korkma yaa!! diyor”
arkadaşlar bu işin şakası yok!!!!

lütfen BİR SON VERİLSİN, TOPLU MİTİNGLERE, TOPLU İBADETLERE, DÜĞÜNLERE , ŞAŞALI GÖSTERİŞE AÇILIŞLARA VS
bu uyarılar yapılsın herkese yasak gelsin

Kendimizi ve sevdiklerimizi korumazsak bu süreçte kaybedenlerden oluruz endişeliyiz çünkü süreç daha hızlandı pozitif vakası çoğaldı. Dikkat etmezsek çok üzüleceğiz.

MASKE MESAFE HiJYEN" 

Haber okunma sayısı: 6767

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ