Sancaktepe'de Yeryüzündeki Yıldızlar Projesi'nin kapanış programı yapıldı

sancaktepede-yeryuzundeki-yildizlar-projesinin-kapanis-programi-yapildi

Sancaktepe'de Yeryüzündeki Yıldızlar Projesi'nin kapanış programı yapıldı
01 Mayıs 2019 Çarşamba 04:51

SANCAKTEPE - Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen “Yeryüzündeki Yıldızlar Projesi’nin “ kapanış programı Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun katılımı ile yapıldı.

 
Sancaktepe ilçesinde pilot olarak seçilen; ortaokul ve liselerdeki öğrencilerin ders dışı zamanını okul içerisinde öğretmenleri ile birlikte verimli bir biçimde geçirmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Yeryüzündeki Yıldızlar Projesi’nin “ kapanış programı 30 Nisan Salı günü geçekleşti.
 
Samandıra Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör, Sancaktepe Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Alper Alp, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Mustafa Yıldız, Muhtarlar,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.
 
Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Yeryüzündeki Yıldızlar Projesinin amacını anlatarak; proje kapsamında öğrenciler tarafından yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.
 
Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ise, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Günümüz gençliğinin en büyük problemlerinden birisi teknoloji bağımlılığı. Teknolojinin hayatımızda gün geçtikçe daha çok yer edinmesiyle beraber kullanım miktarı da arttı. Özellikle çocuklar ve gençlerin kendi sorumluluklarından arta kalan zamanlarının nasıl dolduracakları ileride nasıl bir yetişkin olacaklarını belirliyor. Okulları sadece eğitim ve öğretim faaliyeti için değil, çocukların kendi ilgi alanları ve keyif aldıkları faaliyetleri için de kullanmasını sağlayabilirsek teknoloji bağımlılığı, madde bağımlılığı yâda başıboş kalmaları tehlikelerinden de korumuş oluruz “ dedi.
                                                                                
Kaymakam Çakıroğlu, “Bu projede çocuklar çeşitli alanlarda çalışmalar yapmışlar. Ebru sanatı, satranç oyunu, çeşitli spor dallarıyla ilgilenmişler, model uçak yapımında yer almışlar, dans etmişler ve müzik icra etmişler. En önemlisi de bunu öğretmenlerinin rehberliğinde ve okul içerisinde yapmışlar. Bu şekilde okul ile bağları güçlenmiş ve şimdi burada hazırladıklarını sunuyorlar. Bu güzel projeye katılım gösteren; katkı sunan tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
 
Protokol konuşmalarının ardından Yenidoğan Ortaokulu ve Yenidoğan Çok Programlı Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisi ile Nurgül Kale Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu dans gösterisi izleyenler tarafından beğeniyle takip edildi.
 
Program sonunda öğrenciler tarafından hazırlanan Ebru Sanatı Sergisini ve Model Uçak standını gezen Kaymakam Adnan Çakıroğlu, öğrencileri tebrik ederek, bir süre sohbet etti.


VİDEO 1


VİDEO 2


Haber okunma sayısı: 589

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ