Sancaktepe’de unutulmaz bir konser verdiler

sancaktepede-unutulmaz-bir-konser-verdiler

Sancaktepe ilçesinin başarılı okullarından olan Sancaktepe 75. Yıl D.M.O Tek. Ve End. Meslek Lisesi, Gençlik Haftası kutlamaları etkinliği çerçevesinde bir konser verdi
21 Mayıs 2013 Salı 04:13

Corafya öğretmeni konsere hazırladı, sunuculuğunu edebiyat öğretmeni yaptı,koro şefliğini ise Bilişim Teknolojileri  öğretmenin üstlendiği  kadrodan oluşan  Türk Halk Müziği öğrenci korosu verdiği konser ile Samandıra Kültür Merkezi’ne gelenleri kendilerine hayran bıraktılar. 

Sancaktepe ilçesinin başarılı okullarından olan Sancaktepe 75. Yıl D.M.O Tek. Ve End. Meslek Lisesi, Gençlik Haftası kutlamaları etkinliği çerçevesinde Samandıra Kültür Merkezinde gerçekleştirdiği konser ile izleyenlerden tam puan aldı. Velilerin tekrarını istediği konseri, Sancaktepe 75. Yıl D.M.O Tek. Ve End. Meslek Lisesi  Coğrafya Öğretmeni Sanlı Ulus hazırladı. Sunuculuğunu Edebiyat Öğretmeni Fethi Çorak  yaptı. Korunun şefliğini Bilişim Teknolojileri öğretmeni Erhan Torun'un yürüttüğü konser, okul müdür yardımıcısı Bünyamin Gökpınar, müzik öğretmeni Yeninur Ada  Coşkun ve Bilişim Teknolojileri öğretmeni Erhan Torun’un söylediği türkülerle devam etti. Gecede  Türk Halk Müziği öğrenci korosu unutulmayan bir konser verdi.
Sancaktepe 75. Yıl D.M.O Tek. Ve End. Meslek Lisesinin düzenlediği  gecede Türk Halk Müziğimizin koro ve solo şeklinde icra edilen türküleri gönül telimizi titretirken  oldukça keyifli geçen konser bitiminde velilerin duyduğu mutluluk ve gurur gözlerinden okunuyordu.
Okul müdürü Nejdet Bakış kapanış konuşmasında; “Şairim, Zifiri karanlıkta gelse şiirin hası, Ayak seslerinden tanırım, Ne zaman köy türküsünü duysam, Şairliğimden utanırım.” dizeleri ile okuduğu dörtlükte emeği geçen öğretmenleri ve koro elemanlarını tek tek tebrik etti.
Tevfik Erk / İstanbul
 

Haber okunma sayısı: 2469

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ