Sancaktepe'de Teknik Eğitim Fuarı ve Kariyer Günleri düzenlendi

sancaktepede-teknik-egitim-fuari-ve-kariyer-gunleri-duzenlendi

Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Teknik Eğitim Fuarı ve Kariyer Günleri düzenlendi.
09 Mayıs 2018 Çarşamba 11:20

SANCAKTEPE - Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl 3.düzenlediği geleneksel Teknik Eğitim Fuarı ve Kariyer Günleri ile kendi alanında örnek bir projeye imza attı.

 
08 Mayıs Salı günü gerçekleşen Fuar açılışına Kaymakam Adnan Çakıroğlu'nun yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, “Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bu fuar ile kendilerini ilçemiz yöneticilerine, eğitim kurumlarına, öğrencilerimize, velilerimize ve işbirliği içinde oldukları firmalara daha iyi tanıtabileceğine ve   meslek seçimlerini yapacak ilçemiz  öğrencilerine gelecek planlamaları konusunda katkıda bulunacağına inanıyorum. Ayrıca mevcut öğrencilerinin yeteneklerini daha net ortaya koyabileceği ürünler ile kendilerini sergileyebilmeleri için bir fırsat olarak görüyorum “ dedi.
 
Daha sonra kürsüye gelen Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ise, teknik okulların ülkemiz için çok önemli olduğunu belirterek fuarlarla projelerin sergilemesinin çok güzel bir tanıtım olduğunu vurguladı.
 
Mesleki eğitime ülkemizde daha çok değer verilişinin istihdamda kalifiye teknik eleman ihtiyacını gidermeye yönelik olduğunu ifade eden Kaymakam Çakıroğlu,  proje çalışmasında bulunan öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.
 
Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesimi ile Samandıra Teknik Eğitim Fuarı ve Kariyer Günlerinin açılışı yapıldı. Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu ile birlikte stantları gezerek, öğrencilerin hazırladıkları projeleri yakından inceledi.
 
Alanında öncü firmaların da desteği ile düzenlenen Teknik Eğitim Fuarı ve Kariyer Günleri,  öğrencilerin meslek seçimlerine ve gelecek planlarına katkı sağlamayı amaçlıyor.
 


Haber okunma sayısı: 1127

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ