Sancaktepe’de Sokak Kedilerine Kedi Evi Projesi ile Yuvalar Yapıldı

sancaktepede-sokak-kedilerine-kedi-evi-projesi-ile-yuvalar-yapildi

Sancaktepe Emek Mahallesi Muhtarı Murat Bilikli, çocukların sevgili muhtar abisi oldu.
12 Mart 2019 Salı 23:32

 SANCAKTEPE - Sancaktepe Emek Mahallesi Muhtarı Murat Bilikli, çocukların sevgili muhtar abisi oldu. Daha önce muhtarlığın bahçesine kuş yuvaları koyan öğrencilerin ardından, ikinci  olarak kedi yuvalarını getiren öğrencileri geri çevirmedi. Çocukları kırmayan muhtar, okulların projelerine de destek verdiği için çocukların sevgili muhtar abisi oldu.


Sancaktepe Emek Mahallesi muhtarlığı ve Sancaktepe 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri işbirliği ile muhtarlık bahçesine kedi evleri yapıldı.

Sancaktepe’de Emek Mahallesi Muhtarı Murat Bilikli ile 75.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Mısra Kardeşler önderliğinde ve Görsel Sanatlar öğretmeni Merve Yücel liderliğinde öğrencilerin yapmış oldukları kedi evleri muhtarlık bahçesindeki yerini aldı. Çocukların gelişim çağlarında hayvanlar ile yapmış olduğu iletişim ve etkileşimin gelişim süreçlerine çok olumlu katkılar sağlıyor diyen okul müdürü Mısra Kardeşler "bu ve bunun gibi bir çok projenin Sancaktepe ilçesinde okulumuz tarafından gerçekleşmeye devam ediyor diye ekledi. Öğrencilerin yapmış oldukları su ve hava geçirmeyen malzemelerden yapılan kedi evleri yeni misafirlerini muhtarlık bahçesinde bekliyor. Öğrencilerin sokak kedileri için yapmış oldukları su ve mama kapları ile de yemek yeme ve su içme gibi temel ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilmesi için kedi evlerinin yanında yerlerini aldı. Öğrencilerin mutlulukları ve heyecanları ise güzel işlerin ilçemizde toplumumuza olumlu katkılarını kanıtlar niteliğinde vatandaşların takdirini topladı." diye konuştu.

Haber okunma sayısı: 907

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ