Sancaktepe’de Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu çalışmaları ile göz dolduruyor

sancaktepede-sarigazi-peyami-safa-ilkokulu-calismalari-ile-goz-dolduruyor-

Sancaktepe ilçe Milli Eğitime bağlı okullardan biri olan Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içinde, okulun bir çok ihtiyacını yeniledi.
25 Mayıs 2019 Cumartesi 12:31

 SANCAKTEPE - Sancaktepe ilçe Milli Eğitime bağlı okullardan biri olan Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içinde, okulun bir çok ihtiyacını yeniledi. 

Okulların maddi imkanlarının olmaması sponsor ve hayırseverlerle bir çok işi başarılmasını sağlatıyor. Okul Yönetimi, öğretmenleri ve Okul Aile Birliği  işbirliği ile gerçekleştirilen çalışmalar sonunda okul bir çok ihtiyacı karşılandı. Yine de eksikleri bulunan okul için Okul Müdürü Yılmaz Güler “ Okulumuzun birkaç ihtiyacı daha kaldı onları bu tatil döneminde tamamlarsak okulumuz baştan aşağı yenilenmiş olacak. Sponsorlarımıza, hayırsever işadamlarımıza ihtiyacımız var. “ şeklide konuştu.

Okul Müdürü Yılmaz Güler yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. “ Okulumuza Kütüphane de hayat var projesi kapsamında Kütüphane kazandırdık. Çok amaçlı salonumuz yenilendi. Okulumuzun ses sitemini yeniledik. Okulumuzun öğrencileri için önemli gördüğümüz çoklu beceri atölyesi yaptık. Okulumuzun giriş kapıları hayırsever işadamlarımız sayesinde yenilendi. Öğretmenler odamız ve okulun giriş mermerleri yenilendi. Önemli gördüğüm konulardan biride merdivenlere güvenlik ağı ve okulun pencerelerine çocukların sarkmalarını önlemek için tedbir aldık. Okulun sınıf kapılarında yenilediğimiz kapı kilit sistemi ile  sınıf kapılarından dolayı oluşabilecek kazaları en aza indirmiş olduk.  Kapı kolları yenilendi, güvenlik sistemi takıldı.  Sınıflarda kapı giydirmeleri yapıldı. Okulun güvenliği için kamera sistemi yenilendi. Velilerimiz için ekran izleme sistemi yapıldı. Okul girişi aydınlanması için led lambalı sistem yapıldı. Yine okulumuzun girişine Türkiye Haritası ve 15 Temmuz Şehitler Köşesi yapıldı. Bunlar okulumuzda yapılan çalışmalar.” Dedi.

Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu, Sancaktepe Emek Mahallesinde bulunuyor. Eksikleri doğal olarak tüm okullarda olduğu gibi var. Kısaca eksikler bitmez sözü bu okul içinde geçerli. Okulu gezdiğimiz zaman okulun yenilenmiş konferans salonu bir çok etkinliğe hazırım diyor. Baştan aşağı yenilenmiş. El ele verildiği zaman aşılamayacak güçlük yok  der dibi öğrencilerin etkinliklerine hazır bekliyor.  Güvenlik amaçlı yapılan çalışmalar ise dikkat çekici sınıf kapılarının kapı kollarının değişmesi, pencereler de güvenlik önlemlerinin alınması, merdivenlere güvenlik ağı yapılması hiç biri boşa yapılan çalışmalar değil. Bu çalışmalar geleceğimiz olan çocuklarımıza verilen önemi anlatıyor.  Okulda öğretmenlerin çabasını görmemek de olmaz. Okulun öğretmenlerinden Nilgün Yıldız’ın gayreti ile koridorda oluşturulan “Al Götür, oku getir” kitaplığı ve okul kütüphanesi başlı başına bir çalışmanın ürünü. Okulu için zaman ayırıp, çocukların daha güzel imkanlarla eğitim almalarını sağlamak için zamandan fedakarlık yapan okulun idarecilerini, öğretmenlerini, okul aile birliğini ve hayırseverleri tebrik etmek gerekir. 

Şimdi ilçeye yeni okul kazandırmak ne kadar ihtiyaçsa, mevcut olan okullarında yenilenmesi eksiklerin giderilmesi bir o kadar ihtiyaç. 

Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu Müdürü Yılmaz Güler son olarak “ Tüm bu çalışmalarımızı gerçekleştirirken başta ilçe Kaymakamımız Sayın Adnan Çakıroğlu’na, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Aydoğdu’ya, Sancaktepe Belediyemize, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Tevfik Erk/ İstanbulHaber okunma sayısı: 951

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ