Sancaktepe’de Rizeliler, Gülümseten Düşler Eğitimden Geçer dedi

sancaktepede-rizeliler-gulumseten-dusler-egitimden-gecer-dedi

Sancaktepe ilçesinde Rizeliler sivil toplum kuruluşu olarak takdir toplayan bir proje ile gönüllere dokunuyor.
06 Nisan 2018 Cuma 10:07

 SANCAKTEPE - Sancaktepe Rize İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gerçekleştirdiği örnek olacak projenin startını verdi. 

Sancaktepe İlçesinde  örnek olabilecek olan projenin tanıtımı Hüseyin Tolgacan Sipahi Ortaokulu   ve Safa İlkokulu’nda  gerçekleştirildi.  

Düzenlenen etkinliğe Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Osman Afacan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Şit, Hale Bağçe Özbaş, Sancaktepe Rizeliler Dernek Başkanı Selim Kale ve Yönetim Kurulu Üyeleri  Sancakte Belediye Meclis  Üyesi Selçuk Çebir, Muhtar Emin Güveli, Serkan Taşçı, Yaşar Kansız ile birlikte dernek üyeleri, Muhtar Nihat Bıyık, Okul Müdürleri, öğretmen ve veliler katıldı. 


Sancaktepe’de  örnek olsun dediler
Proje hazırlanırken ortaya atılan bir fikirle yola çıkan dernek yöneticileri 53 okulda 53 öğrenciye ulaşacak. Proje Sancaktepe ilçesinde bulunan 53 ilkokul ve Ortaokulu kapsıyor. Okullarında örnek olarak gösterilen öğretmenleri ve okul idaresi tarafından seçilen 53 örnek öğrenciye teşekkür hediyelerini takdim edilecek. 
Proje de Rize’nin plakasının 53 olmasından yola çıkan dernek yöneticileri, ilçede bulunan her bir okulda 53 öğrenciye teşekkür hediyesini vererek gönüllere dokunmaya ve okuyan öğrencilere faydalı olmayı hedeflemiş. Dernek bu şekilde toplamda 53 okulda 2809  öğrenciye ulaşmış olacak. 53 okul 53 Öğrenci Projesi tanıtım toplantısında konuşan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu,
 “Bu güzel projenin hazırlanması emeği geçen başta Sancaktepe Rizeliler Derneği Başkanı Selim Kale olmak üzere herkese teşekkür ediyorum ‘’ dedi.
İlçedeki Eğitim Öğretim faaliyetleri hakkında bilgiler veren Kaymakam  Adnan Çakıroğlu, İlçe de yaklaşık 77 bin öğrencinin 120 okulda eğitim gördüğünü belirterek “ İlçe genelinde ikili eğitim oranımız  %57. Devletimizin desteği ile evlatlarımıza daha kaliteli bir eğitim vermek için ilçemizdeki ikili eğitime 2019 yılı sonuna kadar son vermek istiyoruz. Bu kapsamda ilçemizde 9 okulumuzun daha inşaatı devam ediyor ‘’ ifadelerini kullandı.

Hüseyin Tolgacan Sipahi Ortaokulu  Müdürü H.İbrahim Yetimoğlu  
 “ Bu gün burada tanımı yapılan projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Tolgacan Sipahi Ortaokulu ve Safa İlkokulu olarak 2 okulumuz ile projeye başlanmış  olacak. Biz öğretmenler en çok fazla kurallara uyan öğrencileri severiz. Bizim için iyi öğrenciler, örnek öğrenciler onlardır. Okul idaresi olarak seçtiğimiz 53 örnek öğrencinin sınıf öğretmenlerini ve velilerini davet ettik. Bu projenin amacına ulaşmasını ve hayırlara vesile olmasını gönülden dilerim” dedi.

Sancaktepe Rizeliler Dernek Başkanı Selim Kale,
 “  Gülümseten Düşler Eğitimden Geçer projemizi tanıtmak ve startını vermek için  bu gün burada toplanmış bulunuyoruz.  Bizler burada doğduk, burada büyüdük. Derneğimiz 2009 yılında kuruldu. Yeni yönetim olarak ne yapabiliriz dernek olarak diye düşünürken böyle bir fikir gelişti. Sivil Toplum Kuruluşunun gerçek anlamının ne olduğunu  hep beraber büyük bir coşku yakalayalım, bir ateş yakalım.  Belki örnek olur diğer kuruluşlara da bir misyon olur, güzel bir proje olur. Rize’nin plakası 53 okul seçelim 53 okul da 53 öğrenciye nasıl dokuna biliriz diye yola çıktık. Bize bu konu da yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyoruz.  Bir yıl içinde 53 okulumuza ulaşmak niyetiyle çıktığımız bu yolda başarıya açık çocuklarımızın gönlüne dokunmayı amaçladık. “ ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardında velilere hediye çekleri takdim edilmesinin ardından etkinlik sona erdi.

Tevfik Erk / İstanbul 

Haber okunma sayısı: 1333

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ