SANCAKTEPE'DE ORGANİK TARIM VE FİDANCILIK ÇALIŞMALARI BAŞLADI

sancaktepede-organik-tarim-ve-fidancilik--calismalari-basladi-

SANCAKTEPE'DE ORGANİK TARIM VE FİDANCILIK ÇALIŞMALARI BAŞLADI
14 Ekim 2020 Çarşamba 13:00

ŞEHİT ABDULLAH TAYYİP OLÇOK İMAM HATİP ORTAOKULUNDA EĞİTİM ÖĞRETİME  TARIMSAL FAALİYETLER VE FİDANLIK ÇALIŞMALARI DA DAHİL EDİLDİ 


İlçemizin seçkin okullarından olan Şehit Abdullah Tayyip Olçok  İmam Hatip Ortaokulu eğitim-öğretim,  sanatsal,  sportif ve bilimsel çalışmalarından sonra bu yıl Arapça, İngilizce, hafızlık proje sınıflarıyla müthiş bir başlangıç yaptı.  Başarılarından başka  pandemi döneminde uzaktan eğitimde ve  okul hijyeninde adından söz ettirdi. 

Okul müdürü Aşkın UĞURLUEL,  ''Amacımız , öğrencilerde tarım ve  hayvancılığa karşı ilgi ve sevgi uyandırmak.  Mart ayından beri  evlerinde, okul özlemi çeken  öğrencilerin okula uyumlarına yardımcı olacağını düşünüyorum.   İmkanlarımız dahilinde her öğrenciye bir fidanın bakımını vereceğiz. Yıl boyunca teneffüslerde  fidanların  sulanması, toprağının havalandırılması ile  ilgilenecekler.  Ayrıca yapacağımız kümeste ördek, kaz,  taşan, tavuk gibi hayvanların beslemesini üstlenecekler.  Öğrencilerimizin hayvan sevgisiyle dolu bireyler olmasını hedefliyoruz.  Örnek olması için ilk önce küreği ben  elime aldım.  İdarî kadro ve  yardımcı  personelinizle harıl harıl çalışmaya başladık.  Bu  arada isteğimizi olumlu karşılayan ve  toprak gönderen Sancaktepe Belediye Başkanı Sayın  Av. Şeyma DÖĞÜCÜ ' ye  çok teşekkür ediyorum," dedi. Bu gibi  çalışmalar öğrencilerin çok yönlü gelişimlerine katkılar sağlayacaktır. 
Bu güzel çalışmanın diğer eğitim kurumlarına örnek olmasını siliyor, Okul Müdürü Aşkın UĞURLUEL 'i ve  ekibini yürekten  kutluyorum.  

Haber: İsmail MALATYA

Haber okunma sayısı: 2096

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ