Sancaktepe’de okula İş İnsanından destek

sancaktepede-okula-is-insanindan-destek

İş insanı Sancaktepe ilçesi dışında hatta İl Dışından biridir. Sancaktepe’de bulunan iş insanlarının kendi ilçelerinden bu kadar uzak mı sorusu akıllara kazınırken, Hayırsever iş insanı, okulun ihtiyaçlarını karşılıyor.
14 Mayıs 2020 Perşembe 12:28

SANCAKTEPE - Tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs pandemisi sürerken bir yandan hayatın normalleşme çalışmaları da devam etmekte. Normalleşme sürecinde ara verilen eğitim en başta geliyor. Okulların kapanması ile boş durmayan eğitimciler yeni döneme de hazırlıklar yapıyor, okulların eksikleri gözden geçirilirken, bir yandan da tadilat ve eksikleri tamamlama çalışmaları hız kesmeden sürüyor. 


Okullara en büyük destekleri iş insanlarından geliyor.  Öğretmenler, Okul yöneticileri ve aile birlikleri iş insanlarının yada hayırseverlerin  kapılarını çalar ve eksikleri için destek isterler.  Sancaktepe İbni Sina İlkokulu, okulun kamera sistemleri ve kayıt cihazları için arayış içinde olduğu sırada bir iş insanı okula destek verir.

İş insanı Sancaktepe ilçesi dışında hatta İl Dışından biridir.

Sancaktepe’de bulunan iş insanlarının kendi ilçelerinden bu kadar uzak mı sorusu akıllara kazınırken, Hayırsever iş insanı, okulun ihtiyaçlarını karşılıyor.

Okul yenilenen 32 kamera ve kayıt cihazının yanında, Atatürk Köşesi, 15 Temmuz köşesi ve Okulun duvarında bulunan Atatürk Tablosunu da yeniliyor. 

İbni Sina İlkokulu Müdürü Muharrem Akçay, Okul Müdür Yardımcıları Halil Sarı, Volkan Göydağ ve Sınıf Öğretmeni Gökçe Kocabalı, iş insanı RM İstanbul Firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı ve Firmanın Lojistik Sorumlusu Kayhan Gündüz’e plaket takdim ederek teşekkür ettiler. 

Okul Müdürü Muharrem Akçay, “ Okulumuz artık daha güvenli, kamera sistemleri eskiydi. Çok değerli İş insanı Mustafa Akıncı beye teşekkür ederiz. Ayrıca kendisi Atatürk Tablosunu ve Köşesini yenileyerek bir katkı daha yaptı. Eğitime önem ve değer veren  Sayın Mustafa  Akıncı  beye okulumuz adına bir kez daha sizin aracılığınız ile teşekkür ediyorum.” İfadelerinde bulundu.

Pandemi döneminin başında yaşanan bu olay, aslında eğitime verilmesi gereken önemi ve değeri ülkenin geleceği olan çocuklara daha güzel imkanlar sunmanın karşılığı olarak salgınla mücadele döneminde sağlıktan, eğitime kadar bir çok alanda kendini gösterdi. 
Her iş insanı, bir okula katacağı en ufak katkı eğitime verdiği destektir. Bu günün küçükleri olan geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın okuduğu okullar ne kadar donanımlı olursa eğitimde kalite o kadar yükselir. 

Haber: Tevfik Erk / İstanbul


 

Haber okunma sayısı: 3058

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ