Sancaktepe’de Öğrenciler Masal Dünyasına yolculuk etti

sancaktepede-ogrenciler-masal-dunyasina-yolculuk-etti

Sancaktepe’de Öğrenciler Masal Dünyasına yolculuk etti
19 Kasım 2019 Salı 11:05

SANCAKTEPE - Sancaktepe İbni Sina İlkokulu, öğrencileri masal dünyasında yolculuğa çıkardı. Velileri ile birlikte okula gelen öğrenciler, Anadolu masallarının efsunlu dünyasıyla tanıştı. Okulların bir haftalık tatil döneminde, İbni Sina İlkokulu öğrencileri okullarında masallarla tanıştı. 


İbni Sina İlkokulu 18-22 Kasım Ara Tatili başlangıcını öğrencilerine Masal Dinletisi etkinliği ile açtı. İstanbul Masal Okulu Öğretmeni Betül Köse’nin, anlattığı masalları dikkatle dinleyen öğrencilerin keyfine diyecek yoktu.   
Müdür Yardımcılarından Halil Sarı ve Volkan Göydağ tarafından düzenlenen etkinlikte, İstanbul Masal Okulu öğretmenlerinden Betül Köse İbni Sina öğrencilerini masal diyarında unutulmaz bir yolculuğa çıkardı. Öğrenci ve velilerini evvel zaman içindeki Anadolu masallarının efsunlu dünyasıyla buluşturan Betül Köse, çocukların hayallerini renkten renge boyarken, düşlerinde sevgiye çıkan bir köprü kurdu. 

Müdür Yardımcılarından Halil Sarı etkinlik sonunda velilere yaptığı konuşmasına, "Eğitime ara vermiyoruz, çocuklarımızı hayattan öğrenmeye, yaşamdan beslenmeye gönderiyoruz" diyen Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un sözlerini hatırlatarak başladı ve Ara tatilde öğrenciler için etkinlikler düzenlediklerini, bu haftanın bir tatil değil, eğitimin daha verimli geçmesi için öğrencilere bir nefes olduğunu, öğrencilerin bu haftayı aktivitelerle dolu dolu geçirebileceklerini belirtti.

Etkinlik, veli, öğrenci ve öğretmenlerle çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
Haber ve Fotoğraf : Tevfik Erk / İstanbul 

Haber okunma sayısı: 1290

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ