Sancaktepe’de öğrenciler için kitaplarını imzaladı

sancaktepede-ogrenciler-icin-kitaplarini-imzaladi-

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Kütüphanede Hayat Var projesi Sancaktepe’de gerçekleşti
27 Nisan 2019 Cumartesi 10:42

SANCAKTEPE -  Milli Eğitim Bakanlığı’nın Kütüphanede Hayat Var projesi Sancaktepe’de gerçekleşti.

Sancaktepe Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu’nda el emeği ve el birliği ile oluşturulan kütüphanede gerçekleştirilen proje öğrenciler yazar Anıl Basılı ile buluştu. 


Kütüphanenin oluşumunu sağlayan öğretmen Nilgün Yıldız ve öğrencileri çocuk kitapları yazarı Anıl Basılı’yı konuk ettiler. Yazarın kitaplarını önceden okuyan çocuklar yazar Anıl Basılı’ya kitap hakkında ve yazarlık hakkında sorular sordular. Kütüphanede yazar ile buluşan çocuklar neşeli ve eğlenceli bir saat geçirdiler. 

Okul kütüphanelerinin öğrencilere hayat veren mekânlar hâline gelmesi için amaçlanan proje Sancaktepe Sarıgazi Peyami Safa İlkokulunun kütüphanesinde hayat buldu. 

Yazar Anıl Basılı, çocuklara kendi çocukluğunu ve ardından nasıl yazar olduğunu anlattı. Daha sonra çocukların sorularını cevaplayan yazar kitaplarını imzaladı. Sancaktepe’de gerçekleşen bu proje ile  çocukların imzalı kitabı oldu. Okul Müdürü Yılmaz Güler ve Öğretmen Nilgün Yıldız, okul da misafir ettikleri Yazar Anıl Basılı’ya teşekkür ettiler. 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kütüphanede Hayat Var projesini her ilçede bir okulda gerçekleştirdi. Bu projeyi Sancaktepe’de gerçekleştiren okul da Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu oldu. 

Tevfik Erk / İstanbul


Haber okunma sayısı: 710

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ