Sancaktepe’de Muhtar adayı oldu ama mahallesi yok

sancaktepede-muhtar-adayi-oldu-ama-mahallesi-yok

Sancaktepe’de Muhtar adayı oldu ama mahallesi yok
30 Kasım 2018 Cuma 18:59

SANCAKTEPE -  Sancaktepe İlçesinde 19 Mahalle var, 20. Mahalle yok, 20. Mahalle daha kurulmadı. 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere siyasi partilerin hazırlandığı gibi, ilçede muhtar adayları da var güçleri ile seçime hazırlanıyor. 

Çoğunlukla Facebook sayfalarında, oraya gittik, buraya gittik diye kendilerinin tanıtımını yapmaya çalıştıkları da görülmekte.
Aynı zamanda hazırladıkları afişlerle kendi tanıtımlarını yapmaya çalışıyorlar. Bu da güzel ama okul duvarları tanıtım yeri değil. Olmaması gerekir. 
Sancaktepe ilçesinde bir mahalleye muhtar adayı olduğunu söyleyen bir kişi Facebokk ta  aday olduğunu söyleyen bir paylaşımda bulunuyor. Fakat sancaktepe ilçesinde öyle bir mahalle resmi olarak yok. Şaka yapıyor diye düşünmedik değil. Ama şaka değil Muhtar adayı. 
Tamam hepsine başarılar dileriz ama. Aday olduğun mahallenin adını bilmemek nedir. Git bir öğren, aday olduğun mahallenin ismi nedir ?  kaç sokağı var, kaç bina var, kaç park var, kaç esnaf var, kaç okul var, kaç site var vs…
İşin ilginç yanı ise facebook ta yapılan paylaşıma, İnsan bir bakar, beğeniler, hayırlı olsun dilekleri,  başarılar dileyenler ile  hak ediyorsun diyenlerin çoğunlukta olması. 
Güzel bir broşür hazırlamakla bu işler bitmiyor arkadaş, Sancaktepe Mahalle değil bir ilçedir. 19 Mahallesi bulunmaktadır. Hani bilgi, birikim, donanım diyorsunuz ya …
Tüm muhtar adayı arkadaşlara başarılar dileriz…
Tevfik Erk / İstanbul 

Bilmeyenler için;

Mahallelerin isimleri aşağıda ki gibidir. 

Haber okunma sayısı: 842

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ