Sancaktepe'de meslek sahibi olan kadınlar sertifikalarını aldılar

sancaktepede-meslek-sahibi-olan-kadinlar--sertifikalarini-aldilar

Sancaktepe Belediyesi, Nene Hatun Sanat ve Meslek Edindirme Kursu’nda eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler Belediye Başkanı İsmail Erdem’İn katıldığı törenle sertifikalarına kavuştu.
08 Kasım 2017 Çarşamba 11:25

SANCAKTEPE - İş-Kur desteği ve Halk Eğitim işbirliği ile oluşturulan sanat ve meslek edindirme merkezinde eğitim gören Sancaktepeli kursiyerler, açılan kurslar sayesinde boş vakitlerini değerlendirerek bir meslek sahibi oldu. Yeni mesleklerine kavuşan 150 kişi, sertifika almaya hak kazandı.
Aşçılık, kuaför, çeyiz ürünleri hazırlama, giyim kursu gibi alanlarda eğitim gören kursiyerlere sertifikalarını  Belediye Başkanı İsmail Erdem vererek  tebrik etti.
Sertifika törenine Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Kamal, Av. Tarık Yusuf Uçar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Afacan, Kamil Alagöz, Belediye Meclis Üyesi Tülay Taştan, Kütüphane Müdürü Yavuz Kul ve sertifika alacak kursiyerler ile vatandaşlar katıldı.
Sertifika töreni öncesi konuşma yapan Başkan İsmail Erdem, “El emeği göz nuru bir tarafı ile kabiliyetimizi konuşturuyoruz. Heveslerimiz istikametinde büyük bir heyecanla yola çıkmıştık bu kurs merkezimizi açarken demiştik ki kadınlarımızı bir tarafı ile sosyal hayatın içerisine çekelim. Bir tarafıyla da kabiliyetlerine, yeteneklerine göre mesleki birikimleri kazanımları var olsun. Özel hayatlarında iş güç sahipleri olsunlar. Müessese, dükkân açsınlar biz de bunun mutluluğunu istedik. Kuruluşundan bugüne kadar hem buradaki Nene Hatun Sanat ve Merkez Edindirme Merkezi hem de Zübeyde Hanım Sanat ve Meslek Edindirme Merkezi binlere aşkın komşularımız kursiyer olarak derslere katıldılar, mezun oldular. İş kuranlar var, iş kurmasa bile buradaki becerisini kabiliyetini, buradaki kazanımlarını kendi hayatında da istifade ederek kullananlar var. Onun için kursiyer olarak katılan bütün Sancaktepeli komşularımıza şükranlarımızı sunuyoruz, kendilerini de teker teker tebrik ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı İsmail Erdem tören sonrası kurdele kesimi ile açılışı yapılan sergiyi gezdi.
 
 

Haber okunma sayısı: 3167

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ