Sancaktepe'de Kontrollü Sosyal Hayatın İlk Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

sancaktepede-kontrollu-sosyal-hayatin-ilk-muhtarlar-toplantisi-yapildi

Sancaktepe'de Kontrollü Sosyal Hayatın İlk Muhtarlar Toplantısı Yapıldı
03 Temmuz 2020 Cuma 06:49

Sancaktepe’de korona virüs salgını dolayısıyla ara verilen Muhtarlar toplantısı, normalleşme dönemi ile yeniden başladı.

 
Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İçişleri Bakanlığımızın 26.06.2020 tarih ve 10316 sayılı emri kapsamında sosyal mesafe kuralına uygun olarak 19 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Toplantıda Pandemi sürecinde yapılan çalışmalar ve muhtarlardan gelen istek ve talepler değerlendirildi.

2 Temmuz Perşembe günü Motta Restoranda gerçekleşen toplantıya Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun yanı sıra Kamu Kurum Müdür ve Amirleri ile Mahalle Muhtarları katıldı.Toplantıya katılımlarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, dünya ülkelerini etkisi altına alan korona virüs salgının ülke genelinde olduğu gibi yerelde de mücadelesini verdiklerini belirterek, sıkıntılı günlerin en kısa sürede geride kalması temennisinde bulundu.

İlk olarak pandemi sürecine değinen Kaymakam Adnan Çakıroğlu, süreci doğru yönetebilmek adına yoğun mesai harcadıklarını söyleyerek,  vakit kaybetmeden Vefa Sosyal Destek Grubunu oluşturduklarını, Vefa İletişim Merkezinden 17 bin 262 vatandaşın talebi olduğunu, 22 bin 899 vatandaşa Bin TL yardım yapıldığını, toplamda ise 64.122 vatandaşa hizmet ve yardım ulaştırıldığını belirtti.Kaymakam Çakıroğlu, Pandemi sürecinde yapılan yardımların ayrıntılarını paylaşarak,  “22 bin 899 vatandaşımıza 1000 TL lik nakdi yardımı teslim ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza maske ve kolonya dağıtımı için belirlenmesini istediği aileleri İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından tespiti yapılmış olup, maske ve kolonyalar İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri tarafından teslim edildi. Şu ana kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Vefa Sosyal Destek Grubu’nun çalışmaları ile birlikte 64 binin üzerinde vatandaşın ihtiyacını karşıladık. 65 yaş üstü vatandaşlarımızdan 3 bin 21’nin maaşlarının çekilip kendilerine teslim edildi” dedi.

Son olarak Maskesiz dışarıya çıkmanın yasak olduğunu hatırlatan Kaymakam Adnan Çakıroğlu, “Maske takma, sosyal mesafe ve hijyene yönelik tedbirlerin uygulanmasını çok sıkı denetlemeye başladık. Salgın hastalığın önlenmesinde kolluk kuvvetinin, polisin veya sağlık teşkilatının tek başına mücadelesinin mümkün değil, toplumun tüm kesimleriyle tedbir kararlarına riayeti çok önemli. Covid-19 salgınının son bulmasını ve en yakın zamanda güzel günlerin geri dönmesini temenni ederim” ifadelerini kullandı.Toplantıda daha sonra ise muhtarlar söz aldı. Kaymakam Çakıroğlu, toplantıya katılan tüm muhtarları tek tek dinleyerek, Muhtarlardan gelen taleplerin yerine getirilmesi için ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.

Mahallelerin ihtiyaç ve talepleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.
 

Haber okunma sayısı: 14554

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ