SANCAKTEPE'DE KIR DÜĞÜNLERİ İÇİN 3 YENİ AÇIK HAVA MEKANI HAZIRLANDI

sancaktepede-kir-dugunleri-icin-3-yeni-acik-hava-mekani-hazirlandi

Sancaktepe Belediyesi, kır düğünleri ve açık hava organizasyonları için 3 yeni mekanı vatandaşların hizmetine sundu.
06 Eylül 2020 Pazar 23:27

Sancaktepe Belediyesi, Covid 19 tedbirleri kapsamında normalleşme sürecine geçilmesinin ardından bir ilki gerçekleştirerek kır düğünleri ve açık hava organizasyonları için 3 yeni mekanı vatandaşların hizmetine sundu.


Pandemiyle beraber kapalı alanlardaki düğünlerin, yerini açık havada yapılan düğünlere bırakması sebebiyle kır düğün alanları evlenecek çiftlerin ilgi odağı oldu. 

Sancaktepe Belediyesi evlenecek çiftlerin bu önemli günlerini daha steril ve güvenli ortamlarda yapabilmesi için 500 kişi kapasiteye sahip Sarıgazi Stadı ve Selim Topal Spor Kompleksi  ve 400 kişi kapasiteli  Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi Kır Bahçesi'nde olacak. 

Düğünler İçişleri Bakanlığının COVİD-19 ek tedbirler çerçevesinde yayınladığı son genelgede yer alan kurallar dahilinde gerçekleşecek.

Kır Bahçesi olarak düzenlenen Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezinde evlenecek olan çiftin nikahlarını kıyan Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, “Malumunuz pandemi sürecinde kapalı alanlarda düğünlerin yapılması risk teşkil ettiği için İçişleri Bakanlığı’mızın genelgesi doğrultusunda düğün gibi organizasyonlar kapalı alanlarda yapılamıyor. Bizler de bunu daha önceki süreçte yaşadığımız için halkımıza hizmet vermek istedik. Çünkü evlilik gibi güzel günlerin devam etmesi gerekiyor. Onun için kendi açık alanlarımızı kır düğünü yapılabilir hale getirdik. Burada kısıtlamalardan önce yemek de dahil olmak üzere açık havada organizasyonları yaptık” dedi.

Haber okunma sayısı: 6611Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ