Sancaktepe’de kimya öğrencileri çalışmalarını sergiledi

sancaktepede-kimya-ogrencileri-calismalarini-sergiledi

Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bayramını okulda gerçekleştirdikleri etkinliklerle kutladılar.
13 Nisan 2018 Cuma 11:39

SANCAKTEPE - Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bayramını okulda gerçekleştirdikleri etkinliklerle kutladılar.

Gösteri deneyleri ile başlayan etkinlik, kimin nefesi kuvvetli yarışması ile devam etti. Yarışmaya katılan öğrenciler renkli suyu üfleyerek  normal su görüntüsüne çevirdiler.  Birinci olan öğrenci ödül olarak arkadaşlarından bol alkış aldı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte öğrenciler hazırladıkları çalışmaları sergiledi. Etkinlik Kimya Bilgi yarışması ve Kimya şarkılarından oluşan gösterilerle devam etti.  
Kimya bayramı etkinliğinin en gösterişli kısmı hiç kuşkusuz ikram bölümü oldu. Hazırlanan  kekler pastalar ve dolmaların yanı sıra çocukların çok sevdiği pasta ve şekerlemelerin bölüm olarak hazırlanması dikkat çeken bir çalışma olarak sergilendi.  Hazırlanan pastanın mumlarının yakılması ve alkışlar arasında öğrenciler bilime dokunmanın keyfini gün boyunca çıkardılar. 
Okul Müdürü İlyas Yaşar ve Sancaktepe Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Yaşar Önder’in birlikte izledikleri etkinlikte Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlyas Yaşar,  gelenek haline getirdikleri her yıl düzenlenen ve bir öğretmene verilen  plaketi bu yıl Fatma Tatlısu Talaş’ verdi.
Tevfik Erk / İstanbul 
 

Haber okunma sayısı: 1212Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ