Sancaktepe’de ki bu okul kıskandırıyor

sancaktepede-ki-bu-okul-kiskandiriyor

2020- 2021 Yılında eğitim Öğretime başlayacak olan okul da yok yok. Özel okulları ve kolejleri kıskandıran okul Sancaktepe İlçesinin yeni yapılan okulu Sancaktepe Nurettin Topçu Anadolu Lisesi’den bahsediyoruz.
20 Haziran 2020 Cumartesi 16:18

 Bir çok velinin tercih ettiği Anadolu Lisesi sadece Sancaktepe İlçesinin değil İstanbul Anadolu Yakasının da ilk göz ağrısı olacak. 2020- 2021 Yılında eğitim Öğretime başlayacak olan okul da yok yok. Özel okulları ve kolejleri kıskandıran okul Sancaktepe İlçesinin yeni yapılan okulu Sancaktepe Nurettin Topçu Anadolu Lisesi’den bahsediyoruz. Sancaktepe Nurettin Topçu Anadolu Lisesi’ni kısaca tanınan okul Müdürü  Murtaza  Kalı; “ Okulumuz 15.04.2020 tarihli bakanlık onayı ile açılmıştır.2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Eylül ayında eğitim öğretime başlayacaktır. Okulumuz 39 derslik,tüm sınıf ve koridorlar ters tavan, kütüphane, etüd odaları, kantin, yemekhane, mescit, konferans salonu, kapalı spor salonu, halı saha, oyun parkı  ile tam donanımlı yapılmıştır. Okulumuzda iki adet asansör mevcut olup kalorifer ile ısınmakta, tüm bölümleri ve koridorlarında klima sistemi ve merkezi havalandırma sistemi ile jeneratör bulunmaktadır. “ ifadelerinde bulundu. 

Bilim ve sanat alanlarında ciddi çalışmaların olacağını söyleyen Okul Müdürü Murtaza Kal
ı “ Okulumuzda İngilizce ve Almanca  yabancı dil olarak okutulacaktır. Okulumuz 920 kontenjan ile açılacak olup bilim sanat ve spor alanında ciddi hedefleri bulunmaktadır.” Dedi.
Sancaktepe Nurettin Topçu Anadolu Lisesi vizyon ve misyonu belirlemiş çalışmaları ve başarıları ile çok gündeme gelecek olan bir okul olarak gözüküyor. Hedefini  belirlemiş ufku geniş okul yönetici ve eğitim kadrosu ile İstanbul’da Sancaktepe ilçesinin gururu olma yolunda ilerleyecek gibi duruyor.Sadece fiziki imkanların çok iyi olmasının yeterli olmadığını bilen eğitim kadrosu ile vizyonunu “ Yetiştirdiği bireylerle örnek gösterilen ve mensubu olmaktan gurur duyulan güven dolu bir eğitim, bilim, kültür ve sanat merkezi olmak. Öğrencilerimizi, sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel değerleri özümsemiş, özgüveni tam, sorumluluk alabilen, bilimsel ve analitik düşünceye sahip, teknolojiye hakim, üretken ve yaratıcı, araştırma yapmaya ve öğrenmeye meraklı, demokratik ve laik cumhuriyete sahip çıkan, insana, topluma ve doğaya saygılı bireyler olarak yetiştirmek. Ülkemizin ve dünyanın seçkin üniversitelerine öğrenci yerleştiren güçlü bir eğitim kurumu olmak.” olarak belirlemiş.
Son olarak Okul Müdürü Murtaza Kalı okulun misyonu olarak  “ Milli Eğitim Bakanlığı Temel Amaçları ve Atatürk İlkeleri doğrultusunda, iktisadi, sosyal ve kültürel bakımdan tam donanımlı, çağdaş uygarlığı özümsemiş, milli ve manevi değerlere saygılı, ulusal kimlik ve evrensel kişilik kazanmış, ülke geleceğini biçimlendiren bireyler yetiştirmek.” olduğunu söyledi. 

Haber : Tevfik Erk / İstanbul

 

Haber okunma sayısı: 6457

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ