Sancaktepe’de İsrail ve ABD’ye tepki

sancaktepede-israil-ve-abdye-tepki-

Gazze sınırında düzenlenen protestolarda İsrail'in müdahalesi sonucu 50'den fazla kişi öldü, 2 binden fazla kişi yaralandı.
15 Mayıs 2018 Salı 08:28

Gazze sınırında düzenlenen protestolarda İsrail'in müdahalesi sonucu 50'den fazla kişi öldü, 2 binden fazla kişi yaralandı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu katliamdan, İsrail hükümeti kadar ABD Yönetimi de sorumludur" dedi.
ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınması sonrası yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye'de 3 gün ulusal yas ilan edildi.
Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Washington ve Tel Aviv Büyükelçilerinin Türkiye'ye çağrıldığını ve 3 günlük ulusal yas ilan edildiğini söyledi. ABD Büyükelçiliğinin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınması sonrası Gazze Başta olmak üzere Filistin'in dört bir yanında eylemler düzenlenmiş, İsrail askerinin müdahalesi sonucu 50'nin üzerinde Filistinli şehit olmuştu.
ABD Başkanı Trump'ın 7 Aralık 2017'de Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ilan etmesinin ardından, ABD yönetimi 14 Mayıs 2018 tarihin de büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıdı. Yapılan açıklamada Kudüs Büyükelçiliği'nin resmen açıldığı duyuruldu.
Gazze'deki protestolarda ise katliam yaşandı. 55 Filistinli İsrail güçleri tarafından vurularak öldürüldü. Haber Türk’ün haberine göre Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada da Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında düzenlenen gösterilerde şu ana kadar 448'i gerçek mermiyle olmak üzere, şarapnel, gaz kapsülleri ve göz yaşartıcı gaz nedeniyle 2 bin üzerinde Filistinlinin yaralandığı kaydedildi.

Ülkemizde Gazze’de yaşanan olaylara tepki çığ gibi büyüdü. 

Sancaktepe İlçesinde de  Siyasi Partilerin ilçe Başkanları yaşanan olaylarda uygulanan şiddet tepki gösterdi. AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ADİL KANDEMİR
AK Parti İlçe Başkanı Adil Kandemir : “ Kudüs tüm insanlığın ortak mirasıdır. Tüm dinlerin mensuplarının birlik beraberlik içinde yaşayacakları kutsal bir mekandır. Ancak Siyonist  Yahudiler orada hiçbir kanun, kural dinlemeden Filistinlileri katlediyorlar. Bugünde ABD’nin Kudüs’e konsolosluğu taşımasıyla bir kez daha Müslümanlara meydan okumuşlardır. Yapılan masumane gösterilerde 52 Filistinli şehit edildi. 2000 e yakın Filistinli kardeşimiz yaralandı. Zalim ve katil İsrail’i lanetliyoruz. Dün olduğu gibi bugün de yarında Filistinlilerin yanındayız yanlarında olmaya devam edeceğiz. Çünkü Filistin bizim kırmızı çizgimiz. Bu olayı protesto etmek için Cuma günü saat 15:00 İstanbul da miting yapacağız.” Dedi.


CHP SANCAKTEPE İLÇE BAŞKANI ALPER YEĞİN 
CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin : “İsrail zalim’dir Amerika katil’dir Filistin ve Filistin’liler mazlumdur er yada geç mazlumlar kazanacaktır.” Dedi.MHP SANCAKTEPE İLÇE BAŞKANI  EMRAH DANACIOĞLU
MHP Sancaktepe İlçe Başkanı Emrah Danacıoğlu: “Bir gün biz Türkler bu dünyaya yeniden nizam verdiğinde, akıttığınız Filistinli çocukların kanlarında boğulacaksınız.” Dedi. 
 

Haber okunma sayısı: 765

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ