Sancaktepe'de Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Karma Sergisi düzenledi

sancaktepede-halk-egitim-merkezi-yil-sonu-karma-sergisi-duzenledi

Sancaktepe Halk eğitim Merkezi tarafından Yıl Sonu Karma Sergisi Açılışı ve Okuma - Yazma Kursları Sertifika töreni düzenlendi.
03 Mayıs 2019 Cuma 11:05

SANCAKTEPE - Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim alan kursiyerlerin sene boyunca yapmış olduğu çalışmalar düzenlenen bir etkinlikle Sarıgazi Kültür Merkezinde sergilendi.

 
02 Mayıs Perşembe günü Sarıgazi Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun yanı sıra Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Dede, kursiyerler, usta öğreticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Kursiyerler ve öğretmenlerinin yanı sıra  vatandaşlarımızın da yoğun ilgisi ile gerçekleşen programda konuşan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin Resim, el işi işleme, kilim, tablo ve çeşitli branşlarda verdikleri eserleri çok beğendiğini dile getirerek;  kadınlarımızın bu gibi etkinliklerde yer almasından ve el emeği, göz nuru eserlerde geçmişten günümüze gelen geleneklerimizin sergilenmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.
 
Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 94 kurs merkezinde 1372 Mesleki ve Teknik kurs açıldığı ifade eden Kaymakam Çakıroğlu, bu kurslarda 10211 Erkek, 14026 Kadın kursiyer olmak üzere toplamda 24237 kursiyerlerin eğitim aldığını açıkladı.
 
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN ve muhterem eşleri Sn. Emine Erdoğan’ın himayelerinde devam eden ‘Okuma Yazma Seferberliği Projesi’ kapsamında 95 adet kurs açıldığı belirten Kaymakam Çakıroğlu, bu kurslarda 1219 Kadın ve 104 Erkek kursiyere ulaşıldığını söyledi.
 
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda, Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Akçaabat Yöresi Halk Oyunları ekibinin sergilediği gösteri izleyenler tarafından büyük bir beğeniyle takip edildi.
 
Kurdele kesiminin ardından Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu ile birlikte sergiyi gezerek, hazırlanan el işi ürünleri inceledi.
 
Daha çok bayan kursiyerlerin oluşturduğu etkinlikte Giyim; Makine ve El Nakışları, Ahşap ve Kâğıt Rölyef, Resim ve Takı Tasarım branşlarının ortaya çıkardığı ürünler sergiye konuldu.
 
Okuma Yazma Kursları Sertifikaları Verildi
‘Okuma Yazma Seferberliği Projesi’ kapsamında İlçe de açılan Okuma – Yazma kurslarını başarı ile tamamlayan 694 kursiyere de sertifikaları Kaymakam Adnan Çakıroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu tarafından verildi.

Haber okunma sayısı: 2809

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ