Sancaktepe’de evde kullanılmayan malzemelerden çanta yaptılar sergilediler

sancaktepede-evde-kullanilmayan-malzemelerden-canta-yaptilar-sergilediler-

Sancaktepe ilçesinin örnek okullarından biri olan Şehit Er Hasan Genç İlkokulu örnek bir projeye daha imza attı.
27 Nisan 2019 Cumartesi 14:15

SANCAKTEPE - Sancaktepe ilçesinin örnek okullarından biri olan Şehit Er Hasan Genç İlkokulu örnek bir projeye daha imza attı. 


Çevreye olan duyarlılığı arttırmak için “Gelecek İçin Tasarla” projesine imza atan Şehit Er Hasan Genç İlkokulu öğrencileri evlerde kullanılmayan malzemelerden tasarladıkları çantaları  sergilediler.

170 öğrencinin tasarladığı çantalar sergilendi ve bu sergide öğrenciler en çok beğendikleri tasarıma oy verdiler. Sergi sonucu en çok beğenilen çantaların sahipleri olan öğrencilere ödül olarak hediye çeki verildi. Kendi arkadaşlarının yaptıkları çantalara oy veren öğrenciler, Doğukan Hüseyin Yazıcı, Adamettin Akben ve Serranur Öztürk adlı öğrencilerin tasarladıkları çantalar dereceye girmiş oldu. 

Proje, Müdür Yardımcısı Tuğba Barutçu başkanlığında Öğretmen Hakan Suadiye, Nuray Uzun, Ezgi Kar, Şükran Toprak ve Esengül Ekmekçioğlu ekibi ile gerçekleşti. 

Proje öncüsü olan Şehit Er Hasan Genç Ortaokulu bu proje ile diğer okullara örnek oldu. 

Okul Müdür Kenan Oduncu “ Evde kullanılmayan atık olarak kabul edilen malzemeleri değerlendirme, yeniden kullanıma kazandırmak için öğrenci, veli, öğretmen işbirliği oluşan projemize bu kadar yüksek katılım sağlanmasından dolayı mutluluk duydum.  Her bir ürün bir birinden değerli. Maksat yarışmak değil, projeyi gerçekleştirmekti. Her yarışın 1.,2.,3.cüsü vardır.   Bu sergi ve yarışmamıza katılan öğrencilerimize, değerli oylarını veren değerli öğrencilerime, velilerime, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.
Tevfik Erk / İstanbul 

Haber okunma sayısı: 1505

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ