Sancaktepe’de eğitim öğrenim gören 77000 öğrenci tatile çıktı

sancaktepede-egitim-ogrenim-goren-77000-ogrenci-tatile-cikti

Sancaktepe'de 2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılsonu karne dağıtım töreni Samandıra Ortaokulu'nda düzenlendi.
08 Haziran 2018 Cuma 16:37

 SANCAKTEPE - 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Sancaktepe'de karnelerin dağıtılması ile sona erdi. Binlerce öğrenci karne heyecanı yaşadı. Velilerde öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. 


Samandıra Ortaokulu'nda 2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılsonu karne dağıtım töreni düzenlendi. Düzenlenen törenin ardından Sancaktepe’de 120 okulda öğrenim gören yaklaşık 77000 öğrenci ile onlara eğitim veren 4636 öğretmen de yılsonu tatiline girdi.

08 Haziran Cuma günü Samandıra Ortaokulunda düzenlenen 2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılsonu karne dağıtım törenine Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Oktay Yıldırım, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 
Samandıra Ortaokulunda düzenlenen Karne dağıtım töreninde bir konuşma yapan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, ‘’ Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm eğitim camiası ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum ‘’ dedi.
 
Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu yaptığı konuşmada ‘’Başarılı bir eğitim-öğretim yılından sonra karnelerini alan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.  İyi bir tatil dönemi geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.
 
Velilere tavsiyelerde bulunan Kaymakam Adnan Çakıroğlu,  ‘’Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Onların başarılarına olduğu kadar başarısızlıklarına da sahip çıkmalı, sevgi ile yaklaşmalıyız. Onları asla kırmadan ve incitmeden; doğru yönlendirme, sorunların kaynağına ulaşma ve çözüm yollarını arama konularında sizlerden azami gayret bekliyorum. İkinci dönemde eksiklerini tamamlayıp daha başarılı olmaları öğretmenleri ile iletişim içerisinde birlikte hareket edip, onlara vereceğiniz destekle ancak mümkün olacaktır ‘’ ifadelerini kullandı.
 
Kaymakam Çakıroğlu, "Eğitim iyi insan yetiştirmeye yarıyorsa eğitimdir. Araştıran, doğruyu bulan, doğrunun peşinde koşan ve doğru bilgiyi, hakikati bulma noktasında istekli olan gençler yetiştirmemiz lazım. Eğitimin asıl amacı budur. İyi insanı yakalarsak, iyi insanı yetiştirirsek ondan iyi doktor, iyi asker ve iyi vatandaş olur. Onun için hedefimiz öncelikle iyi insan yetiştirmektir. Onun için öğrencilerimizi millî değerleriyle buluşturmamız gerekiyor. Bu topraklara, bu ülkeye aidiyetini sağlamlaştırıp pekiştirecek bir eğitimcilik anlayışıyla hareket etmeliyiz" şeklinde konuştu.
 
Konuşmaların ardından Samandıra Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı yılsonu gösterileri düzenlendi. Öğrencilerin gösterileri izleyenler tarafından keyifle takip edildi.
 
Gösterilerin bitmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Oktay Yıldırım tarafından dereceye giren öğrencilere karneleri ve takdir belgeleri ile birlikte ödülleri verildi.
 
Öğrencilerle karne hatırası fotoğrafların çekilmesi ile Sancaktepe'de 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı karne dağıtım töreni ile sone ermiş oldu.
 


Haber okunma sayısı: 933

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ