Sancaktepe'de ders zili çaldı

sancaktepede-ders-zili-caldi

Sancaktepe'de Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıflar için İlk Ders Zili Çaldı
21 Eylül 2020 Pazartesi 13:42

Sancaktepe ‘de Okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda uyum eğitimi başladı. 

Sancaktepe’de 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının ilk ders zili çaldı. Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Koronavirüs tedbirleri kapsamında açılan okullardan Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu, Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu, Ş. Er Hasan Genç İlkokulu ve Öğretmen Sezai Acartürk Anaokulunu ziyaret ettiler. 

Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve protokol yaşasın okulumuz diyerek, okullarına neşeyle koşan öğrencilerimizin, yüz yüze eğitimlerinin ilk gün sevinçlerine ortak oldu. 

21 Eylül Pazartesi günü gerçekleşen ziyaretlerde Kaymakam Adnan Çakıroğlu’na Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş da eşlik etti.Ziyaretler kapsamında ilk olarak Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulunu ziyaret eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu, Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş burada temsili olarak 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk zilini çaldı.

Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve protokolün ilk ders zilini çalmasıyla 2020-2021 eğitim-öğretim yılı başladı. Ardından sınıfları gezen
Kaymakam Çakıroğlu, Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş öğrencilerle bir süre sohbet etti.Kaymakam Çakıroğlu, öğrencilere hayırlı olsun diyerek, başarılar diledi.
Ziyaretler sırasında öğretmenlerle sohbet eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu, öğretmenlere sorumluluklarının yüksek olduğunu hatırlatarak iyi bir eğitim-öğretim yılı geçirmeleri temennisinde bulundu. Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü " Bu zor günlerin yerini tüm öğrencilerimizin okullarına kavuştuğu günlerin alması temennisiyle, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum"dedi.

Tüm Okullarda Koronovirüs Tedbirleri Alındı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında öğrenciler okula alınırken aileler okul dışında bekledi. Öğrenciler, sosyal mesafe kuralına göre sınıflara yerleştirildi.  
Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar uyum programı etkinliklerinde, çocuklar sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirilecek. Hijyen, sosyal mesafe, korku ve kaygılardan kurtulma gibi etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin okulu ve çalışanları tanımalarına yönelik etkinlikler düzenlenecek.
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde bugün başlatıldı. Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı.
 

Haber okunma sayısı: 6346

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ