Sancaktepe’de çalışmaya engel yok dediler stant açtılar

sancaktepede-calismaya-engel-yok-dediler-stant-actilar

Sancaktepe Belediyesi, Sancaktepe’de bulunan Engelli Dinlenme Merkezi (EDEV) ile birlikte gerçekleştirilen projede engellilerin yüzlerini güldürdü
22 Haziran 2018 Cuma 15:27

 SANCAKTEPE - Sancaktepe Belediyesi, Sancaktepe’de bulunan Engelli Dinlenme Merkezi (EDEV) ile birlikte gerçekleştirilen projede engellilerin yüzlerini güldürdü 

Engelli vatandaşların  istihdamına yönelik çalışmalarını sürdüren Sancaktepe Belediyesi, engelli vatandaşlara pazar tezgahı verdi. Sancaktepe’de ki engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor.
Sancaktepe Belediyesi, engellilerin iş yaşamına kazandırılmasına yönelik hayata geçirdiği proje ile bölgedeki kadın ve engelli bireylere çalışabilmeleri için olanak sağladı. Semt pazarlarında verilen tezgah yerlerinin başına geçen engelli vatandaşlar, ürünlerini satmanın heyecanını yaşadı.
Yenidoğan Çarşamba pazarını gezen  Belediye Başkanı İsmail Erdem, pazar tezgahlarının başına geçen engelli vatandaşlarla sohbet ederek, hayırlı işler diledi. Başkan Erdem, engellilere yönelik istihdama dikkat çekerek, “ Bu işe teşebbüs eden engelli kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Engelli kardeşlerimiz engel tanımıyorlar. Onların önlerindeki engelin kaldırılması en doğru olanı. Bu gün burada semt pazarımızın içerisinde ’çalışmaya engel yok’ mesajı ile stantlarını açtılar. Akşam saat 19.00’a kadar burada satışlarını yapacaklar, ürünlerini satacaklar” dedi. 
Haber okunma sayısı: 1119

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ