Sancaktepe’de bu okul, Türkiye’nin en donanımlı okullarından biri olma yolunda

sancaktepede-bu-okul-turkiyenin-en-donanimli-okullarindan-biri-olma-yolunda

Sancaktepe ilçesinde gurur duyulan okulu olarak tanınan Sancaktepe Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’nin en donanımlı okullarından biri olma yolunda hızla ilerliyor.
10 Nisan 2018 Salı 01:17

SANCAKTEPE - Başarı çalışmakla olur diye boşuna dememişler.  Sancaktepe ilçesinde gurur duyulan okulu olarak tanınan   Sancaktepe Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’nin en donanımlı okullarından biri olma yolunda hızla ilerliyor. 
Eğitimin önemine inan öğretmenler ve okul idarecileri önlerine koydukları hedeflere emin adımlarla ilerliyorlar. 
Okul-Sanayi iş birliği kapsamında öğrencilerin, mesleği yeterliliğine katkı sağlamak ve onları mesleğe daha donanımlı hazırlayabilmek adına okul da laboratuvarı da bulunan paydaş firmalardan alınan hibe araçlar  sayesinde okulun motorlu araçlar teknolojisi alanında Türkiye’nin önde gelen donanımlı meslek liselerinden biri olmasını sağlıyor. 
Sancaktepe Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Toplam 8 araç ile eğitim verilen okulda alanında 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı içerisinde Ford Otosan Aş , Toyota Türkiye A. Ş, Temsa A.Ş. ‘den gelen hibe araçlar ile alanında bir adım daha öteye taşımanın gururu içinde.
Okul Müdürü Fatih Yıldırım “ 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı içinde okulumuza 3 araç daha hibe olarak geldi. Öğrencilerimizin eğitimi için verilen bu araçlarla öğrencilerin pratikleri artmakta ve okuldan mezun olduklarında bilgi ve tecrübe sahibi olabilmekteler. Firmalarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum “ dedi.
Okul Müdür yardımcılarının, Alan şeflerinin ve öğretmenlerin büyük gayretleri ile gerçekleşen ve  her yıl düzenlenen  Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı ve Kariyer Günleri okulun öğrencileri, velileri ve çevre halkı tarafından büyük ilgi görmekte.
Tevfik Erk / İstanbul  

Haber okunma sayısı: 2749

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ