Sancaktepe’de bu okul çevre kampanyası yapıyor

sancaktepede-bu-okul-cevre-kampanyasi-yapiyor

Sancaktepe ilçesinde bulunan Sarıgazi Ahmet Keleşoğlu İlkokulu'nda öğrenciler okullarında kağıt topluyor, çevreyi koruyor.
29 Nisan 2015 Çarşamba 11:13

 Sancaktepe ilçesinde bulunan bu okulda öğrenciler okullarında kağıt topluyorlar. Sınıflarına tasarruflu ampul alıyor, elektrikten tasarruf ediyorlar. Öğrencilerin bu kampanyasına veliler ve mahalle sakinleri de destek veriyor. 

Bu kampanya geri dönüşüm sağlayan Sancaktepe Meclis Mahallesinde bulunan Sarıgazi Ahmet Keleşoğlu İlkokulu, Sancaktepe ilçesinin en çevreci okullarından biri olma unvanını elinde tutuyor. 1 Ton kağıt için 17 ağaç kesildiği düşünüldüğü zaman,  Sarıgazi Ahmet Keleşoğlu İlkokulu bu güne kadar yaptığı kampanyalar ile 70 ton kağıt toplamış bu da 1190 ağaç eder. Sarıgazi Ahmet Keleşoğlu İlkokulu geri dönüşüm kampanyası ile 1190 ağacı kesilmekten kurtarmış oluyor. Sancaktepe’de bu tarz çalışmalar yapan okulların Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından teşvik edilmesi ve kampanyalarının desteklenmesi bekleniyor. Ahmet Keleşoğlu İlkokulu’nun bu kampanyası Sancaktepe ilçesinde diğer okullara örnek olması bekleniyor.
Tevfik Erk / İstanbul 

Haber okunma sayısı: 2707

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ