Sancaktepe’de Bağımlılıkla Mücadele toplantısı yapıldı

sancaktepede-bagimlilikla-mucadele-toplantisi-yapildi

Madde Bağımlılığına karşı koruyucu ve önleyici çalışmalar kapsamın Sancaktepe’de bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı.
05 Ekim 2018 Cuma 03:32

SANCAKTEPE -  03 Ekim Çarşamba günü Mustafa Öncel Kültür Merkezinde yapılan toplantıya Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun yanı sıra Kamu Kurum Müdür ve Amirleri, Muhtarlar, Okul Müdürleri, Öğretmenler, STK temsilcileri ve Sancaktepe Mahalle Çalışma Birimleri üyeleri katıldı.

 
Sancaktepe’de Bağımlılıkla mücadele konusunda bugüne kadar yapılan çalışmalar ve yapılacak olan faaliyetlerin kapsamlı bir şekilde değerlendirildiği toplantıda konuşan Kaymakam Adnan Çakıroğlu;  Ülke genelinde olduğu gibi İlçemiz’de de  her türlü bağımlılıkla topyekûn mücadele edildiğine işaret ederek, bağımlılıkla mücadelenin bir süreç olduğunu, bu sürecin ise en iyi şekilde yürütülmesi gerektiğini, bağımlılıkla mücadele amacıyla yürütülen başarılı çalışmaların bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada artarak devam edeceğini söyledi.
 
Sancaktepe Kaymakamlığı Bağımlılık Danışma Birimi öncülüğünde ilçede de belirlenen 8 pilot mahallede kurulan Mahalle çalışma birimlerinin Bağımlılıkla Mücadele konusunda örnek çalışmalar yaptığını vurgulayan Kaymakam Adnan Çakıroğlu, bu yıl itibariyle tüm mahallelerde Mahalle Çalışma Birimlerinin kurulduğunu ve çalışmalarına başladığını ifade etti.
 
Sancaktepe Bağımlılık Danışma Biriminin çalışmalarıyla da ilgi bilgi veren Kaymakam Çakıroğlu, Mayıs 2017 tarihinde açılan Bağımlılık Danışma Birimine yaklaşık 182 başvurunun yapıldığını ve bu başvuruların 62’sinin hastaneye sevkinin yapıldığı belirtti.
 
Maddeye Değil, Hayata Bağlan Projesi kapsamında ilçedeki tüm resmi ve özel liselerdeki ilgili rehber öğretmenler tarafından öğrencilere, öğretmenlere, velilere Bağımlılık ve Bağımlılıkla Mücadele eğitiminin verildiğini ifade eden Kaymakam Çakıroğlu, yetişkin eğitimi kapsamında 2.000 kişiye ulaşıldığını, 19 Mahalle de çalışma birimleri kurularak; bu birimlerde yer alacak kişilere gerekli eğitimlerin verildiğini, yine İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Mobil Okul, Mobil Park ve Mobil Timler sayesinde şüpheli olay ve şahıslara hızlı ve etkin müdahale sağlandığını dile getirdi.
 
İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör’ün Bağımlılık Danışma Biriminin faaliyetlerini anlattığı sunum ile başlayan toplantı katılımcıların görüş ve çözüm önerilerinin alınmasının ardından sona erdi.

Haber okunma sayısı: 916

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ